Zapojil som sa do merania rýchlosti internetu s EU a SamKnows

Tak ako mnoho iných užívateľov internetu po celom svete, tak aj ja som sa zapojil do monitorovania rýchlosti poripojenia širokopásmového internetu, ktoré organiizuje EU a spoločnosť SamKnows. V utorok mi dorazil router TP-Link upravený pre projekt SamKnows. Ak si myslíte, že týmto projektom ste získali za lacno router, ste na omyle. Pravidlá merania totiž hovoria, že ak chcete s projektu vystúpiť, musíte zariadenie vrátiť. Ak však dokončíte projekt, zariadenie Vám zostáva. A po dtuhé Whitebox od SamKnows ani nie je klasický router z WiFi. Ak som správne pochoppil, takk WiFi anténa slúži len na monitorovanie okolitej WiFi aktivity, aby prípadne optimalizovala výkon zariadenia pri testoch a aby zariadenie uvolnilo linku v prípade, že sa používa WiFi alebo viac zariadení.

 

Ale tu nastáva moja dilema. Teda či v SamKnows mysleli aj na trocha komplikovanejšie domáce siete, alebo len na jeden PC ako je to vlastne nazančené. Pretože u mňa by ste našli hneď ďalší PC, notebook, či dve AP. Inak zariadenie začalo merať temer okamžite, a už v štatistike naskakujú prvé výsledky. Som celkom zvedavý ako budú grafy vyzerať po týždni, keďže som online temer nonstop. A čo vy aj vy ste sa zapojili do tohto celkom zaujímavého projektu ?

2 názory na “Zapojil som sa do merania rýchlosti internetu s EU a SamKnows

  1. Chcel som no to ze by mi mali ukradnut 10GB zmojho FUP ma celkom vydesilo tak som to nechal na inych. Mohol by si napisat troska viac – napriklad ci mas aj ty pristup k statistikam, pripadne kao vyzeraju a podobne. Vdaka!

    • Samozrejme k štatistike máš prístup aj ty a prirovnal by som ich ku grafom v Google analytics. Meria sa všetko možné od Latency až po kvalitu upstream aj down stream. Alebo aj integrita tvojej siete. Napríklad kolko krát zlyhala odozva na DNS server a aj website load time. Je toho celkom dost co to testuje.Casom mozno zverejním dáky ten graf.

Nie je možné pridávať komentáre.