XPERIA Z3 prvý dojem

Dne som dostal na tesotvanie smarpthony spoločnosti SONY, a to konkrétne XPERIA Z3 a XPERIA Z3 Compact, a tak by som sa chcel s vami podeliť o prvý dojem z väčšej XPERIA Z3.

XPERIA Z3 je veľmi pekne dizajnované zariadenie. Dokonca môj prvý dojem bol, že je znova o čosi tenšia ako jej predchodca, XPERIA Z2.

Ďalej ma na tejto XPERIA Z3 potešila batéria. 3200Mah je celkom píjemná kapacita.

Nezaostáva ani displej. Ten je IPS s rozlíšením 1080×1920, a treba oivedať, že je naozaj špičkový. Avšak zaujal aj fotoaparát, a to tak že celkom dosť.

Totiž fotoaparát v XPERIA Z3 má niekoľko netradičných funkcií. Okrem toho že má 20Megapixel, tak viete použiť takzvaný multicamera mod. Teda k hlavnému mobilu napárujete iné zariadenie,a vytvoríte tak celkom zaujímavý snímok.

Ďaľšou vecou, ktorá poteší fanatikov do videa, je schopnisť XPERIA Z3 nahrávať 4K video,a streamovať live. A pozor streamovať môžete buď live na Facebook, alebo na YouTube. čo je myslím dosť dobrá vec no nie?

Príjemne rpekvapilo aj audio, a prehrávanie pesničiek. Reproduktor má celkom príjemné podaniebasov aj výšok. Je jasné že nevyhovie audiofilom, ale myslím, že vôbec neurazí.

Takže aký je môj prvý dojem po pár hodinách hrania sa s týmto smartphoom? Nuž musím sa priznať že celkom pozitívny. Uvidíme či ma časom dačím naštve, prípadne prekvapí, či už príjemne alebo nepríjemne. To sa napokom dozviete v kompletnej video recenzii, ktorú mám v pláne urobiť.