XBOX Live účet už nie je len o konzole

XBOX LiveV minulosti sa XBOX Live účet spájal hlavne s konzolou XBOX. Avšak doba pokročila, a  s príchodom Windows Phone a Windows 8, potažmo Windows 8.1 sa situácia radikálne zmenila, aj čo sa týka vnimania XBOX Live účtu. Stále je síce používaný hlavne na XBOXe ale osobne sa  mi dosť páči ako je prepojený s Windows Phone a Windows 8. A ako také prepojenie vlastne funguje ?

Povedzme, že si na pc pustíte nejakú hru, s podporou XBOX Live účtu. Typickým príkladom poslednej doby, aspoň u mňa to bola hra Asphalt 7 Heat. Tak tak táto hra sa totiž okrem mobilov, dostala aj na PC a tablety ako Windows 8 aplikácia.

Ak sa teda v tejto hre prihlásim so svojim XBOX Live účtom, nie len že sa mi pripočítavajú bodíky do celkového XBOX Live účtu a všade mám svojho avatara, ale synchronizuje sa mi aj celkový pokrok v hre.

V tomto prípade  je jedno, či hrám hru  na PC, Tablete, alebo na mobile s Windows Phone, keďže save sa ukladá do cloudu. A tak sa nemusím báť, že v prípade preinštalovania počítača, prídem o svoje uložené pozície, a ťažko vybojované autá.

A ako ste na tom  vy ? Používate toto prepojenie XBOX Live účtu medzi Windows 8, Xboxom a Windows Phone ? Hráte sa viac na konzole ? ak tak na akej ? Alebo ste verný hraniu na PC  ?