WordCamp 2015 prebehol na výbornú

Dnes som sa zúčastnil ďalšieho ročníka konferencie všetkých priateľov, užívateľov a vývojárov WordPressu WordCamp 2015, ktorá sa už tradične konala v budove STU FIIT v Bratislave.

Na konferencii sa zúčastnilo okolo 250 účastníkov, a prebehlo veľa zaujímavých prednášok, na ktorých som sa zúčastnil. V krátkosti si preberieme prednášky, na ktorých som bol.

Ako prvú som absolvoval pre mňa veľmi podnetnú prednášku travel bloggerky  Alexandry Kováčovej, ktorá vytvorila jeden s top 100 cestovateľských blogov nie na Slovensku, ale na svete.

Alexandra nám dala niekoľko inšpiratívnych tipoov ako na to. A tak isto poradila slušnú dávku zaujímavých pluginov pre WordPress. Samostatný článok o pluginoch pre WordPress sa zrejme onedlho objaví aj na mojom blogu.

Ďalšia prednáška, na ktorej som sa zúčastnil, sa tak isto konala v bloku pre užívateľov. Prednášal Michal Kopecký, a bola o 10 hlúpych chybách ktoré ľudia porobia na svojom blogu, či WordPress webe.

A ako som tak Michala počúval, bolo to, ako keby som videl samého seba v začiatkoch môjho blogovania. Kopec spomínaných totálnych hlúpostí, som totiž porobil aj ja. A priznám, sa, že občas nejakú hlúposť s pohľadu UX ešte spácham.

Následne som mal dilemu, č zostať na prednáške Jenny Wong Contributing to WordPress v angličtine, alebo sa presunúť do miestnosti pre vývojárov, na prednášku o tom Ako zvládnuť rast webu od Juraja Hantáka.

Napokon to vyhrala pre mňa celkom zaujímavá, avšak dosť technická prezentácia Juraja Hanáka, ktorý popisoval možnosti riešenia rastu návštevnosti typickej WordPress inštalácie.

Po veľmi chutnom obede som sa presunul na poslednú prednášku, ktorú som absolvoval. A tou bola prednáška od Mareka Šulíka z agentúry Visibility o tom aké kroky spravili aby zvýšili návštevnosť svojho firemného blogu.

Inak musím pochváliť organizátorov za to, ako mali vymyslené prednášky. Po každej prednáške ste mali 10 až 15 minút na občerstvenie a networking. Tým pádom ste neboli až tak zahltený prúdom informácií, a mali ste čas si info utriediť v hlave, a trocha pokecať na chodbe pri káve.

Organizačne sa konferencii WordCamp2015 nedá nič vytknúť. Z môjho pohľadu bola zvládnutá na veľmi vysokje úrovni. Na moje prekvapenie,ani internet veľmi neštrajkoval, čo priznajme si, nebýva na takýchto akciách zvykom, a vždy sú momenty, keď ten internet proste nestíha. Tu sa na moje príjemné prekvapenie nič také nekonalo, a aj internet išiel ako hodinky.

Za túto akciu skladám chalanom okolo wp.sk obrovskú poklonu. A dúfam, že sa vidíme znova o rok.

P.S. Tento raz mám trocha menej fotografií. Venoval som sa totiž akosi viac prednáškam a networkingu.