Windows 10 na Macbooku? Až na pár detailov som zatiaľ spokojný

Tak priatelia, rozhodol som sa, že pomaly ale isto switchnem na nový Windows 10 aj na notebooku, a uvidíme ako dlho mi to vydrží.

Realizoval som totiž jeden taký mierne kacírsky experiment, a nainštaloval som si finálne Windows 10 aj na MacBook Pro Retina. A ako som postupoval ?

Keďže štandardný Bootcamp odmietol v bete El Capitan poslušnosť, a nerozdelil mi disky, prišlo na rad trocha radikálnejšie riešenie. A síce, kompletné vymazanie OS X a nahradenie Windows 10 .

A ako to celé dopadlo? Nuž čuduj sasvete veľmi dobre. Windows 10 šlape až na pár výnimiek ako hodinky. A čo že sú tie výnimky ?

Nuž Windows 10 pri niektorých veciach ešte nepočíta s rozlíšením retina displejov. A tak som napríklad prihlasovanie do Dashline správcu hesiel hľadal temer lupou.

tenwindows

To isté sa stalo aj pri dialógoch inštalácie, kde ešte neboli nainštalované grafické ovladače Bootcampu. Avšak po ich nainštalovaní sa všetko dalo do normálu, a Windows 10 bežia aj na Macbooku.

Ešte som zvedavý  či napríklad pôjde webkamera v Skype, ale ak nie tá vstavaná ma bude mrzieť najmenej, keďže mám k dispozícii HD kamerku Logitech C920.

Takže Windows 10 na  Macbooku, až na pár drobností celkom spokojnosť. Uvidí sa, čo sa udeje po dlhšom používaní systému.