Windows 10 je na svete

Tak priatelia a je to tu. Spoločnosť Microsoft dnes na veľmi krátkej tlačovej konferencii predstavila nový operačný systém Windows.

Už dlho sa špekulovalo o názve nového systému. Hovorilo sa o čistom pomenovaní Widows, Hovorilo sa dokonca aj o Windows X. Najviac sa však skloňoval názov Windows9. Avšak v pomenovaní Microsoft zaskočil asi všetkých, keďže Windows pomenoval rovno Windows 10.

A čo nové nám Windows 10 prinášajú? Nuž je toho dosť. Microsoft pri tejto generácii Windows vyzdvihuje hlavne to, že bude rovnaký na všetkých platformách. Či už budete mať smartphone alebo tablet, či smart TV, vždy to bude ten istý Windows. A to je myslím celkom dobré riešenie.

Určite sa veľa ľuďom Microsoft zavďačil tým, že vrátil znova nazad Start menu, ktoré mierne skombinoval s metro aplikáciami, avšak tentoraz to urobil celkom inteligentne a šikovne.

Osobne sa mi pri predstavovaní páčila aj taká viac geek fíčura týkajúca sa príkazového riadku. Odteraz totiž môžete skopírovať veci v príkazovom riadku napísané a vložiť ich napríklad do dokumentu a to relatívne jednoduchým spôsobom.

Tak isto pribudlo aj akési notifikačné centrum ako poznáme s OS X na Apple zariadeniach.

Ono je toho skutočne veľa čo nový Windows prináša, a niektoré fíčurky som si ani nezapamäatal, a tak uvádzam tie, ktoré potešili asi najviac. A na to aby som ho mohol zhodnotiť si asi stiahnem technologické preview, ktoré by malo byť dostupné čo nevidieť. Potom samozrejme spíšem bližší hands on pohľad na nový Windows 10.