WeGame originálna komunita pre hráčov a fanúšikov hier

Pred časom som potreboval pre kamoša zosnímať video z jednej hry, pretože bol celkom zvedavý ako vyzerá, keďže sa jednalo o dosť netradičnú logickú hru Quantz. Video sa síce zosnímať nepodarilo, ale popri hľadaní alternatívy k Fraps a Gamecam, som narazil na webstránku, ktorá ma dosť zaujala. Dnes si povieme niečo o službe WeGame, ktorá poskytuje zaujímavé nástroje pre vášnivých hráčov.

Pri prvom pohľade na stránku by sa mohlo zdať, že je to len xtý YouTube klon. Lenže vo WeGame išli na to totálne inak. Tak za prvé ponúkajú vlastného WeGame klienta, ktorý však nie je len nejakým obyčajným chatom alebo niečim podobným. Jedná sa o plnohodnotný nástroj na nahrávanie videa. V nastaveniach ma prekvapili možnosti ako WebRecording a HDRecording. Tieto nastavenia ovplyvňujú ako výkon PC tak aj samotnú kvalitu výsledného videa. Čo ma na tomto klientovi šokovalo, bola schopnosť nahrávať videá vo flash hrách. Čiže keď hráte nejakú vašu obľúbenú flashovku, nie je problém si nahrať video vášho výkonu. Klient video automaticky enkóduje d o formátu mp4, a uploadne na váš účet na WeGame. Limity služby WeGame sú veľmi príjemné. Uploadnuť môžete video do dĺžky až 20 minút alebo minimálnej veľkosti 1GB.

 

Záznam na celú obrazovku 5. 12. 2009 144614

Záznam na celú obrazovku 5. 12. 2009 144621

WeGame klient

Watch more videos of Section 8
 
WeGame Player

Wegame však zaujme aj ostatnými komunitnými prvkami. Tak ako na Facebooku aj tu nájdete hlasovacie tlačítko Like, Avšak vo WeGame, získavate aj experience points za vašu aktivitu. Či už za nahranie videa, obrázku a pravdepodobne aj za komentovanie a hlasovanie. Na spodnej časti obrazovky potom vydíte progress bar, ktorý naznačuje, ako ďaleko ste k ďalšiemu levelu v používaní Wegame. AK získate dostatok Golds, tak si v obchode WeGame môžete zakúpiť vašu obľúbenú hru.

Záznam na celú obrazovku 5. 12. 2009 151010

Web

Takže ako vidno Wegame nie je len tak obyčajný a xtý YouTube klon. Je to celkom originálna koncepcia ako motivovať hráčov k používaniu portálu. A je to celkom zaujímavý biznis model, čo sa týka predaja pc hier za získané goldy. Takže ak ste hráč a radi občas natočíte nejaké to video z hry, Tak WeGame je to pravé pre Vás.

1 názor na “WeGame originálna komunita pre hráčov a fanúšikov hier

Nie je možné pridávať komentáre.