Vynález zkazy – geniálne česke sci-fi z roku 1958

Dnes som akosi nemal čo robiť, a tak som siahol do svojej filmotéky a pozrel som si klasický Český film z roku 1958 od režiséra Karla Zemana, Vynález skazy. Nechce sa mi tu detailne rozpisovať obsah filmu, a tak si ho teda požičiam ako citáciu z ČSFD.cz.

Zlotřilý dobrodruh Artigas, který zbohatl na krádežích podmořských pokladů, unesl profesora Rocha, objevitele účinné výbušniny, a hodlá jeho vynález zneužít k ovládnutí světa. Mladý profesorův asistent ing. Hart hodlá zlosynovi v jeho plánech zabránit za každou cenu. Pro lidstvo zachraňuje svobodu a pro sebe lásku půvabné profesorovy dcery Jany.

Triky v tomto filme boli na tú dobu veľmi dobré. A veru odporúčal by som tento film aj tým neskôr narodeným. Možno by síce mladšia generácia frflala, že sa to nedá pozerať, keď to nie je renderované na PC a čo ja viem čo. Ale v tom je práve čaro tohto filmu. Geniálne triky bez použitia dnešnej techniky. To čo pán Zeman v tej dobe dokázal si naozaj zaslúži našu úctu a obdiv. Inak taká pikoška na záver. Mne sa do rúk dostalo DVD z Japonskými titulkami. Nuž ako vidno Japonci majú radi sci-fi v akej koľvek podobe.

1 názor na “Vynález zkazy – geniálne česke sci-fi z roku 1958

  1. „A veru odporúčal by som tento film aj tým skôr narodeným. Možno by síce mladšia generácia frflala, že sa to nedá pozerať, keď to nie je renderované na PC a čo ja viem čo.“ – nuž mladšia generácia je skôr neskôr narodená

Nie je možné pridávať komentáre.