Víkend s hramy Live for Speed a Overlord

Už dávnejšie som nehral poriadne žiadnu hru. Až teraz som začal vpodstate hrať dve hry. Tou prvou je závodná akcia Live For Speed a tou druhou je hra Overlord. Poviem vám, že Live for speed je naozaj super oddychová záležitosť a oplatí sa pustiť sa do hrania tejto závodnej hry. Duplom sa to však oplatí ak ste šťastným majiteľom volantu. Vtedy je pôžitok z jazdy naozaj dokonalý. Prvý raz som v hre využil manuálnu prevodovku a musím uznať, že to má niečo do seba. Ak budem mať prebytočné financie možno si kúpim aj licenciu uvidí sa.

S trochu iného súdka je hra Overlord. Vývojárov napadlo, že vás postavia do úlohy akéhosi šéfa pekiel, či ako tomu rozumieť. K dispozícii máte akúsi armádu príšeriek zvaných Minions za pomoci ktorých plníte úlohy, ktoré vám zadáva akýsi vedúci veže, ktorú práve pre vás rekonštruujú. Rozmýšľal som ako v tejto hre vyriešili napríklad dopĺňanie zdravia, keďže nezbierate žiadne lekárničky ani nič podobné. Nuž dopĺňanie zdravia je vyriešené vskutku štýlovo. Na určitých miestach na mape sú akési oltáre dopĺňajúce zdravie. Avšak na to aby vám oltár zdravie doplnil, musíte vždy obetovať jednu zo svojich príšeriek. Nuž vskutku originálne. Tým pádom však treba byť veľmi opatrný a príšerkami plytvať čo najmenej.

Tak aspoň teraz viete, ktoré dve hry ma zaujali v poslednej dobe asi najviac. Nuž a aby ste mali predstavu ako hra Overlord vyzerá, prinášam vám krátke video.