Valve ohlásilo Source2 engine a bude zdarma

20101024142338!800px-Valve_logo_svg
V poslednom čase som sa trocha viac začal zaujímať o hry. Avšak nie len ako pasívny konzument, ale aj  s pohľadu novinára a prípadného developera. Nie že by som nejakú hru niekedy spáchal, ale zisťujem, že aj toto je celkom  zaujímavá scéna a dejú sa aj tu zaujímavé veci. A propos tiež to vlastne k technológiám patrí.

Tento týždeň je inak celkom super pre herných vývojárov. Ako píše server TechCrunch a ako som písal aj ja na blogu, tak tento týždeň vyšiel Unreal Engine 4, ktorý môžeme užívať všetci zdarma.

Máme tu aj nový Unity Engine vo verzii 5 , no a na bežiacej Game developer conference oznámil novinky aj Valve, ktorý predstavil Source 2 Engine, ktorý má byť tiež free pre tvorcov obsahu.

Zatiaľ však nie je celkom jasné akou formou bude free. Či bude free úplne, prípadne, či pôjdu cestou Unreal Enginu, ktorý si pýta 5 percent, ale až po tom čo s projektom zarobíte nad 3000 dolárov, čo je myslím rozumná ponuka. Nuž uvidíme sám som zvedavý. Lebo mať k dispozícii free kompletný Source Engine by mohlo byť určite zaujíamvé

Uvidíme ako na situáciu zareguje Crytek s ich CryEngine, ktorý je momentálne na steame ponúkaný za mesačné predplatné.

Zdroj: TechCrunch