V Prahe pristálo unesené lietadlo

Tak dnes majú na Pražskom letisku o zábavu veru postarané. Pristálo na ňom totiž lietadlo, ktoré je hlásené ako unesené. Ľudia však údajne únoscu veľmi rýchle spacifikovali. Zrejme to bol dosť amatér. Alebo nemal tie správne argumenty :D. Inak na toto denník SME rekapituloval niektoré predošlé únosy v našich končinách. S toho sa mi však najviac páčil tento prípad, Citujem.

V decembri 1999 sa lietadla nemeckých aerolínii Lufthansa na trase Praha – Dusseldorf s 19 cestujúcimi pokúsil zmocniť libanonský únosca. Páchateľ požadoval pristátie v Dusseldorfe, kam však lietadlo aj naozaj smerovalo. Po pristátii sa Libanonec, ktorý sa v minulosti liečil na psychiatrii, nechal zatknúť políciou.

Nuž povedzme si na rovinu únosca nebol asi fakt úplne v pohode. Inak by nežiadal zmenu smeru lietadla na to letisko kam lietadlo skutočne letí. 😀 Nuž ale stávajú sa aj takéto kuriózne prípady. Inak mať únoscu na palube určite nie je nič príjemné a nechcel by som to zažiť na vlastnej koži. Isot nie je veľmi príjemné, keď neviete čo sa bude diať ale viete že ste niekoľko kiloetrov nad matičkou zemou. Nuž ja si len želám aby takýchto únosov bolo čo najmenej, alebo aby neboli vôbec.

Zdroj: Aktualne.cz SME.sk