V čom tkvie úspech YouTube?

Dnes som pri prezeraní YouTube uvažoval nad tým v čom je pes zakopaný, že je táto služba tak obrovsky úspešná a populárna. Je pomaly populárna tak, že podaktorým ľuďom v rátane mňa miestami nahrádza klasickú TV. Takže čím to asi je?

Podľa mňa je to tým, že vlastne vy sledujete to čo chcete a nie ste odkázaný na stabilnú opakujúcu sa štruktúru klasickej televízie. Ďalej je to obrovská podpora komunity. Tak veru, bez tak veľkej komunity by YouTube zrejme dnes nebolo tam kde je. Chlapci si z YouTube si to dobre uvedomujú a robia všetko možné aj nemožné pre jej podporu. Každý užívateľ môže mať vlastnú YouTube stránku so svojím profilom a videami. A ak je dobrý tak sa mu môže stať, že sa z neho stane celebrita YouTube. Tak isto môže získať takzvaných Subscribers. Teda vlastne akýchsi stálych divákov. Na YouTube je krásne vidieť, že v komunite je sila.

Ono veľa služieb sa pokúša tromfnúť YouTube. Ale mám taký pocit, že s tak silnou základňou užívateľov akú YouTube má sa to niekomu inému podarí len veľmi ťažko. YouTube teda ostáva akýmsi nekorunovaným kráľom video hostingov. A ja pevne verím, že ním aj naďalej ostane, pretože sa jedná naozaj o veľmi vydarenú službu kde sa aj zabavíte a tak isto môžete získať nových priateľov. Takže kto ešte na YouTube nebodaj nebol nech tam rýchle beží oplatí sa to.

4 názory na “V čom tkvie úspech YouTube?

  1. Ja som nechodil na tieto stranky ako su youtube,google video a ine a nejako som si ani neuvedomoval ich existenciu pretoze som nechcel stravit hodiny bezducheho pozerania nejakych videoshotov.To je dovod preco netravim tolko casu za pc ako ini ludia a radsej idem von medzi ludi ako presediet den a noc pri pc.

  2. Nuž možno je to aj v akejsi jemnejšej politike čo sa týka autorských práv. Alebo možno len jednoducho tým, že boli prvý.

  3. hm…
    nechapem!
    v com teda spociva uspech YouTube??
    to co tu pises ma kazdy videohostingovy server! a kazdy to mal aj od zaciatku! vsetci zacinali s malym poctom navstevnikov! a YouTube je predsa najuspesnejsi – tak preco????

  4. Spätné upozornenie: vybrali.sme.sk

Nie je možné pridávať komentáre.