Ustream Producer – zaujímavá desktopová aplikácia

Včera Ustream.tv vypustil von desktopového klienta pre vysielanie na Ustream.tv Potešiteľné je že klient je ako vo verzii pre Windows, tak aj vo verzii pre Mac. Samozrejme som neodolal, a program som okamžite nainštaloval.

Musím povedať, že program svojimi možnosťami tak trocha prekonal moje očakávania. Interface je navrhnutý veľmi prakticky, a nemusíte sa báť, že by ste sa stratili, a nevedeli by ste, ktorá funkcia čo stvára. Práve naopak. Všetko je jasné temer okamžite.

ustreamproducer02

ustreamproducer

V strede obrazovky tróni okno, ktoré slúži na kontrolu vysielania. Takže v prvom rade v ňom vidíte výstup s vašej webovej kamery. Pod týmto oknom sa nachádza séria ikon. Prvá je ikona kamery.Tu si zvolíte ktorú kameru chcete použiť ako vstupné zariadenie, a voala, môžete v podstate okamžite vysielať. Samozrejme to nie je všetko. Zaujímavejšia je  ikona filmového pásu. Za pomoci nej môžte do streamu vložiť akékoľvek video, nachádzajúce sa na vašom disku. A tak môžete napríklad, prestávku vo vysielaní vyplniť nejakým pekným klipom. Po vypnutí voľby sa automaticky vrátite nazad do vysielania. Nemenej zaujímavá je možnosť screencastu. Tí zbehlejší už pravdepodobne tušia o čo pôjde. Vďaka tejto možnosti, môžte interaktívne odprezentovať nejakú webovú stránku, alebo dokonca hru ak ste zapli podporu 3D. Lenže akosi tu voľačo chýba kde je pri prezentácii tvár prezentujúceho ? Nuž túto otázku rieši voľba PIP, teda obraz v obraze, kde ako jeden zo zdrojov vyberiete vašu webcam, a frčíte. Ak si potrebujete odbehnúť, alebo vám niekto vtrhne do miestnosti a vy nechcete aby bolo počuť o čom sa bavíte niet nič ľahšieho. Za pomoci ikony sound si pod obraz vložíte akúkoľvek hudbu, a mikrofón sa automaticky deaktivuje. Treba priznať, že táto aplikácia sa Ustream.tv naozaj podarila, a podľa hlásení s Twitteru dokonca neboli ani zaznamenané nejaké neúnosné lagy.

screencast

 

Takže ak ste fanúšikovia live videa na internete, neváhajte a aplikáciu si vyskúšajte. Prípadne ak máte zbytočných 200 dolárov, môžete si zakúpiť pro verziu tejto aplikácie.