USB Skype Handsfree od USBGeek – recenzia

Včera som obdržal celkom zaujímavý balíček od priateľov z USBGeek. Ako viete som dosť veľký fanúšik všelijakých zariadení, ktoré majú čo dočinenia s VOIP a hlavne Skype. Nie inak je tomu aj v tomto prípade. V balíčku sa totiž nachádzalo zariadenie SkyControl. Nuž a o čo sa vlastne jedná ?

SkyControl je vlastne akési handsfree zariadenie na ovládanie Skype. Tu by mohlo moje review aj skončiť, ale toto zariadenie mi pripravilo pár príjemných a aj menej príjemných prekvapení. Tak napríklad hneď na úvod ma dostalo dosť nešťastné balenie zariadenia. Balenie je síce možno kvalitné pre dopravu, avšak pri otváraní sa bez vhodných nožníc celkom natrápite, keďže je zariadenie zaliate v plastovom obale a musím povedať, že tento druh obalu priam nenávidím.

DSC06003 DSC06004

Obsahom obalu som bol prekvapený už oveľa príjemnejšie. Nachádzalo sa v ňom samotné zariadenie, ktorého súčasťou sú aj stereo slúchadlá z mikrofónom. Nechýbali dokonca ani držiaky na stenu. A to jednak pre zariadenie samotné a aj pre slúchadlá. Samozrejme nesmie chýbať CD z ovládačmi. A ako taký bonus aj náhradné kritky sĺúchadiel, a samozrejme manuál. Takže výbavička viac než slušná. Ok poďme to teda spojazdniť.

DSC06007 DSC06008

 Inštalácia zariadenia je maximálne jednoduchá. Len jedno malé upozornenie. Určite ho nezapájajte do USB hubu, pretože, ak v ňom máte viac vecí naraz, tak zo zariadenia dostanete biedny ba priam príšerný zvuk. Ak ho však zapojíte priamo na USB na doske, tak je všetko v najlepšom poriadku. Nepýtajte sa ma prečo, ja by som to totiž sám celkom rád vedel. Následne zapojíte do príslušných jackov slúchadlá a je to, môžeme pracovať. Nuž a ako sa s týmto zariadením pracuje ?

DSC06012 DSC06014

Nuž musím povedať, že vďaka veľmi dobre vyriešenému dizajnu sa s týmto zariadením pracuje pohodlne. V hornej časti zariadenia sa nachádzajú šipky, ktorými listujete v zozname kontaktov a tlačidlo na minimalizáciu okna. Pod touto skupinou tlačidiel sa nachádzajú klasické tlačidlá na zdvihnutie a položenie hovoru. No a pod nimi trojica tlačidiel. V pravo a v ľavo sú tlačidlá na ovládanie hlasitosti, a v strede sa nachádza tlačidlo mute na vypnutie mikrofónu. Inak prekvapil ma aj chipset, ktorý je použitý v tomto zariadení. Windows ho totiž rozpoznal ako zvukovú kartu C-media, čo bola kedysi klasická zvukovka v PC zostavách.

Čo dodať na záver ? Totot zariadenie na mňa osobne urobilo veľmi dobrý dojem. Jednak kvalitou spracovania dizajnu. A po druhé aj kvalitou zvukového výstupu. Keď som totiž kamošovi povedal aby kvalitu zvuku ohodnotil od 1 do 10, tak zariadenie uspelo na celkom slušných 7, čo sa kvality zvuku týka. A tak tomuto výrobku udeľujem 5 z 5.

 

Cena US$ 23.00/552 Sk

ProduktLink

5z5