USB Radio od BrandoWorkshop – recenzia

V týchto dňoch som dostal ďalší balíček od BrandoWorkshop. Jeho obsah ma celkom potešil. Ukrývalo sa v ňom totiž plnohodnotné USB rádio. Nuž a ako toto zariadenie funguje si teraz povieme bližšie.

DSC06552

Zariadenie bolo zabalené v klasickom plastovom obale. Chvalabohu to bol však typ, ktorý som nemusel nijako zvlášť nasilu otvárať. Obal obsahoval samotné USB Radia a samozrejme CD s príslušným software. Samotné rádio je spracované celkom solídne. Rádio stačí vytiahnuť s puzdra a zasunúť do USB portu. Windows Vista aj XP si ho rozpoznajú automaticky. Software dokonca ani netreba inštalovať. Stačí si ho len skopírovať na disk a spustiť. Tu som však narazil na jeden dosť závažný problém čo sa kompatibility software týka. Pod Windows XP funguje všetko bezchybne a na prvý pokus. Problém však nastal pri Windows Vista. Tam sa totiž program odmietol spustiť. Lepšie povedané sa spustil, ale len do momentu, kde som si mal vybrať prehrávacie zariadenie. V tom momente totiž program spadol. Inak potešila ma jedna vec. USB Radio si nastavenia staníc neukladá niekde na disk, ale priamo na svoj chip, takže keď ho kdekoľvek zapojíte, tak máte svoje obľúbené stanice stále po ruke, a to je celkom dobré.

DSC06553 DSC06554

Takže čo dodať na záver? USB Radio je celkom fajn gadget. Je vhodný najme pre majiteľov notebookov, ktorý neustále niekam cestujú, a chcú počúvať svoje obľúbené stanice napríklad vo vlaku. Len trocha zamrzí nekompatibilita programu z Windows Vista. Ale aj to hádam výrobcovia časom napravia. Veď aj oni by mali kráčať s dobou. Kvalita signálu aj zvuku je celkom dobrá. To však samozrejme závisí od toho, aké reproduktory máte práve k dispozícii. Inak tento produkt hodnotím veľmi kladne a dávam mu 5/5.

Skore 5/5

Cena 20 Dolárov/500 Sk

ProduktLink

3 názory na “USB Radio od BrandoWorkshop – recenzia

  1. Hmmm čítal som dve recenzie a obe 5/5 ja by som dal zatoto napr max 4/5 na dnesnu dobu je to kravina

  2. Nevieš náhodou, ako to funguje v linuxe? Hlavne to ukladanie staníc na svoj chip… to asi nebude nič štandardné, že?

Nie je možné pridávať komentáre.