Updatujte svoje drony DJI inak vám bude obmedzená funkčnosť dronov

Celkom zaujímavé rozhodnutie prišlo od spoločnosti DJI, ktorá vydala na svoje drony nový firmware. Vydania firmware updatov nie sú nič neobvyklé, avšak v tomto prípade ide o dosť kontroverznú záležitosť. Prečo?

Nuž DJI totiž rozoslalo všetkým registrovaným užívateľom celkom zaujímavý mail z ktorého vyplýva, že ak dron neupdatnete, tak ste v podstate dolietali, keďže  na neupdatnute droiny budú aplikované celkom drsné obmedzenia.

 

Totiž neupdatnutým  dronomm DJI obmedzí letovú výšku na  50 metrov. Tak isto bude zrušený live feed z kamery, a akčný radius drona bude obmedzený na 30 metrov, čo v podstate znamená, že ste dolietali.

 

Nuž, je to dosť kontroverzné rozhodnutie, a celkom prekvapivé. Zrejme to však súvisí zo skorším vyhlásením DJI, že zamedzí zneužívaniu dronov teroristami. Tým pádom sa môže po update zrejme stať, že ak budete na nejakom exponovanom území, bude váš dron vyblokovaný a nebudete môcť lietať vôbec.

 

Zaujímavé rozhodnute. Tak či onak, ak chcete lietať, určite svoj dron aktualizujte. Viac presnejších info priniesol aj server ExtremeTech

Zdroj: ExtremTech

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *