Unotelly sledujte Netflix a iné bez spomalenia pripojneia.

Netflix je známa služba poskytujúca rozsiahlu databázu najnovších titulov, a horúcich filmových noviniek vrátane vlastných show, ktoré môžete sledovať cez internet. Avšak sledovanie Netflixu má na Slovensku jeden podstatný háčik.

Netflix, totiž u nás nie je oficiálne dostupnou službou. Ako teda docieliť, aby som ho mohol sledovať tu na Slovensku? Možnosti sú v podstate dve ako zariadiť, aby sa váš počítač tváril, že ste napríklad v USA.

Použitie klasickej VPN

Jednou z možností ako oklamať Netflix, a mnoho iných služieb, je použiť nejakú VPN službu. To však nemusí byť vždy úplne výhra.

VPN aspoň podľa mojich osobných skúseností v niektorých prípadoch celkom spomaľuje pripojenie. A tak je sledovanie videa dosť obtiažne. Keďže na to potrebujem čo najlepší downolad. Ako teda na Netflix a spol ak nie klasické VPN.

Zaujímavé riešenie Unotelly

Včera ma eden kolega novinár upozornil na zaujímavú službu Unotelly, ktorá ide na popisovaný problém trocha inak ako klasickým VPN, a robí to v skutku geniálnym spôsobom. A ako?

Unotelly totiž na to aby oklamalo lokalitu vášho zariadenia, nepoužíva klasické VPNkovanie ako sme na to boli doteraz zvyknutý.

Unotelly totiž používa množstvo vlastných DNS serverov. Takže vy si v PC, Macu, TV, hernej konzole, či na mobile, zmeníte DNS, na DNS Unotelly, a ajhľa, zrazu si PC myslí, že ste v USA, a zhruba 300 služieb v platenej verzii je zrazu dostupných. Vrátane Netflixu, Hulu, či iHeart radio, a iných.

A aká je výhoda DNS triku oproti VPN? Nuž veľká. Pri použití DNS servera vám totiž neklesá rýchlosť pripojenia tak, ako keď použijete niektorú VPN službu. Fyzicky a aj IP  ste totiž stále na Slovensku, len služby si to nemyslia.

Výhodou Unotelly je aj to, že vás pohodlne prevedie nastavením vášho zariadenie, pomocou video tutoriálov ku každému jednému podporovanému zariadeniu, a tak nemáte problém si Unotelly nastaviť, aj keď nie ste zrovna geek.

Unotelly šli dokonca do takých detailov, že vás pri každom podporovanom webe upozroní, či sú očakávané nejaké iné poplatky, prípadne, či potrebujete účet nejaké ho USA poskytovateľa káblovej TV.

Cenovo je služba Unotelly tiež veľmi priateľsky nastavená. Ceny začínajú  pri základnom pláne už na nejakých 4 dolároch mesačne, čo je myslím celkom príjemné no nie ?

Ak teda chcete sledovať Netflix a mnoho iných služieb, ktoré nie sú kvôli geoblokovaniu dostupné na Slovensku, určite vyskúšajte aj službu Unotelly.

1 názor na “Unotelly sledujte Netflix a iné bez spomalenia pripojneia.

  1. Spätné upozornenie: Platiť na internete za služby je normálne - Blog Branislava Ráca

Nie je možné pridávať komentáre.