Ubuntu je od dnes aj vo verzii pre tablety

Dnes spoločnosť Canonical, ktorá má na starosti operačný systém Ubuntu známila celkom zauímavú novinku. Ubuntu už nie je len pre PC, či smartphony, ale od dnešného dňa existuje verzia aj pre tablety.  Je mi síce trocha záahdou prečo nemožno použiť verziu pre smartphone aj na tablete, ale budiž.  A aké sú špecifikácie tabletu pre tento nový operačný systém ?

 

Tablet, ktorý bude bežať na systéme Ubuntu, bude v najvyššej výbave obsahovať nasledpvné. CPU bude Quad-Core A15 alebo Intel x86. Preferovaná je 4GB RAM pri Entry level je to 2GB RAM a Dual-Core A15 procesor. Ubuntu pre tablety ďalej požaduje minimálne 8 GB ukladacieho priestoru. Odporúčané veľkosti displeja sú od 7 do 12 palcov.

Požaduje sa možnosť Multi touch, a to až 10 prstami pri high end tablete. Vyzerá to síce celkom zauímavo. Avšak nie som si celkom istý, či má Ubuntu pre tablety šancu presadiť sa v silnej konkurencii iOS a Android tabletov. Nuž ale samozrejme držím palce, a uvidíme, ako sa tejto verzii Ubuntu bude dariť.

1 komentár pri “Ubuntu je od dnes aj vo verzii pre tablety

  1. pripravuje sa aj verzia pre smartphones. a radsej customized verzia. imho, myslim, ze ani iOS nie je ta ista verzia pre tablet a pre iPhone …

Komentáre sú uzavreté.