Týždeň v Tatrách sa končí bola to fajn dovolenka

Zajtra nadchádza posledný deň mojej dovolenky tu v Tatrách. Treba povedať, že ten týždeň ubehol ako voda. Pochodili sme čo sa dalo, ba musím sa priznať, že ja trocha nad mieru. Ono viete ako to je, pošlite kancelársku krysu domaseda ako ja do hôr. Nedopadne to zrovna najlepšie. Ale na druhej strane nebolo to také zlé naopak bol to veľmi príjemný týždeň. Videli sme hádam všetko, čo by turista, ktorý zrovna netúži po ďalekých túrach vidieť mal. Zašli sme na Štrbské pleso, do Popradu, do Tatranskej lomnice…….

Pošta na Štrbskom plese sa zmenila na apartmánový dom Oliver

Dokonca sme sa zviezli aj na Hrebienok.Chceli sme absolvovať aj lanovku na Lomnický štít, avšak tá ako naschvál nepremáva až do pondelka, teda do dňa nášho odchodu.Čo už, trafili sme týždeň, keď má lanovka odstávku.

Grand hotel Kempinski High Tatras

Teraz by som si dovolil takú malú poznámku k Tatrám po kalamite.Viete od tej kalamity som v Tatrách v podstate nebol, a pravdu povediac ostal som v šoku, aké množstvo lesa vlastne vtedy padlo. Na niektorých miestach to totálne zmenilo scenériu Tatier. A tak názov zastávky Pekná vyhliadka, dostal po kalamite rapídne iný význam, pretože momentálne je s onej zastávky vidno pomaly až do Popradu, čo bolo pred kalamitou nemysliteľné. Celkom dosť to schytali Tatranské zruby. Les v ktorom som sa ako decko kedysi stratil z ocom jednoducho zmizol s povrchu zemského.

Teraz sa trochu pozriem na pôsobenie J&T v Tatrách. Treba povedať, že aj keď sa immnohé vyčíta, tak spravili celkom dosť dobrej roboty. Jednak upgradovali lanovku na Hrebienok, ktorá si to už ozaj zaslúžila. Za druhé Hotel Kempinski na Štrbskom plese nie je, až taká katastrofa ako by sa mohlo, zdať, a celkom dobre prestavbu zvládli. Tak isto aj lanovka na Skalnaté pleso je konečne updatovaná a modernizovaná. Takže tu im niet naozaj čo veľmi vyčítať.

Čo sa dopravy týka, jednoznačne najväčší spoľah je v Tatrách na klasickú električku TEŽ. Tá nás zatiaľ nikdy nesklamala, pretože vždy šla vtedy keď mala, čo sa o autobusoch povedať nedá, to už je trocha horšie a hlavne redšie. Pár krát sme využili aj službu miestnej TAXI služby.

Inak mi táto dovolenka prišla celkom vhod, trocha som si oddýchol od konferencií a tlačoviek, a najbližšie sa teším do Prahy od 19 do 21. 10.