Štyri postrehy cestujúceho bloggera

Tak po dva a pol hodinovej ceste som sa konečne ocitol v Žiline. A tak vám prinášam prvé postrehy človeka, ktorý vystúpi na železničnej stanici,a  ide sa ubytovať, plus trocha omrknúť, kdeže sa to vlastne ocitol.

Postreh číslo jedna, podivné autíčko s majákmi

Viem toto nie je tak úplne cestovateľský postreh ale nedá  mi, aby som tento zážitok nespomenul. Hľadám si tak dáku dopravu na internát Hliny, mimochodom napokon to riešil taxík. Keď tu zrazu po ceste frčí trocha divné auto. Starší dlhý mercedes na streche dva majáky a a vtom pozerám či vôbec dobre vidím, Medzi majákmi na streche strieborný kríž z Ježišom. V tej chvíli ak by sme boli v komixe, tak by ste nad mojou hlavou videli pravdepodobne jeden veľký otáznik prípadne nápis WTF.. Ako mi však bolo napokon objasnené. Bolo to auto istej miestnej pohrebnej služby. Nuž treba uznať že naozaj štýlové.

Postreh číslo dva, OC Mirage

O OC Mirage sa toho popísalo a porozprávalo naozaj veľa. No a väčšinou nie v najlepšom svetle, tak som bol celkom zvedavý o čo ide. Nuž poviem vám že v tomto prípade väčšinou články neklamali. Podľa mňa je OC Mirage jeden obrovský fail. Tak sprasiť centrum mesta ako sa to podarilo tu, tak to sa naozaj len tak nevidí a v tomto prípade články bohužiaľ neklamali.

Postreh číslo tri, hor sa na obedík

Po náročnej ceste som musel rýchlo riešiť neutešený stav môjho žalúdka. A tak mi bolo vcelku jedno kde sa najem. Zablúdil som však do celkom príjemnej reštaurácie a Pizzerie Piccollo. Ceny príjemné. Objednané cestoviny boli tiež celkom chutné a ani obsluha nebola na zahodenie. Takže moje gastronomické chúťky hladného pocestného boli uspokojené mierou vrchovatou.

Postreh číslo štyri, Ubytovanie

Ubytovanie som riešil rezerváciou izby do nedele na internátoch Hliny. Ja nie som náročný človek, a vyspím sa v podstate kdekoľvek.  Izbu mám sám, čo bola napokon aj  požiadavka  pri objednávaní. Jediné čo ma prekvapilo, sú spoločné sprchy pre celú chodbu, a spoločné WC pre dve izby, ktoré sú v akejsi oddelenej mini bunke alebo ako to nazvať. Nuž celkom zaujímavé. Ale tie dve noci to nejako prežijem. No a zajtra hor sa na BarCamp.