Typed inšpiratívny textový editor pre Mac

Typed

9.7

Dizajn

10.0/10

Ovládanie

9.0/10

Zen mode

10.0/10

Pre

  • Minimalistický dizajn
  • Zenmode

Proti

  • Niekomu môže vadiť Markdown jazyk

V dnešnej recenzii sa pozrieme na jednu celkom zaujímavú aplikáciu, nazvanú Typed.

Ako už názov napovedá jedná sa o textový editor a to pre Mac.  Avšak nie je to tak hocijaký textový editor.

Typed je totiž zameraný na dnes tak moderné distraction free písanie. Poviete si, že takých appiek  kopec. Ale Typed, je predsa ešte v čomsi iný.

Keď totiž Typed zapnete, veľa toho na obrazovke nevidíte, len plochu na písanie a inšpiratívny citát. Ovládacie prvky sú priam minimalisticky schované priamo na ploche.

Stačí ak myšou prejdete na ľavú stranu, a ajhľa, objaví sa jednoduchý panel s nástrojmi ako Text, webový náhľad a zdieľanie.

Pod nástrojom text si môžete nastaviť veľkosť písma, a vám vyhovujúci font, či farbu pozadia textu.

Webový náhľad myslím hovorí sám za seba. ak kliknete na túto ikonu, dokument sa vám zobrazí tak, ako by mal vyzerať na webe, vrátane obrázkov.  No a nástroj share je jasný myslím každému.


Musím vás však upozorniť, že v tomto editore, sa používa pre vkladanie odkazov a obrázkov jazyk Markdown, čo nie každému bude vyhovovať,  a ja sám s tým ešte trocha bojujem. Avšak autori pre tých čo Markdown až tak neovládajú pripravili sadu užitočných klávesových skratiek.

Typed však obsahuje ešte jednu zvláštnosť  to Zenový mód. A na čo je tento mód?

V nastaveniach Typedu máte možnosť zvoliť si niektorý zo soundtrackov, ktorý by vám mal pomôcť lepšie sa sústrediť. No a po prepnutí do Zenového módu kde nevidíte nič len text, vám v pozadí začne hrať hudba.

Ono poviete si hudba ako hudba nie?  Nie tak tu, tieto soundtracky sú tak trocha špeciálne, a naozaj aspoň na mňa tento Zenový režim celkom zaberá.

Takže čo dodať na záver? Typed je veľmi elegantný a povedal by som inšpiratívny editor.  Jeho zvláštnosťou je minimalistický dizajn, a už spomínaný Zen mód.

Ak teda hľadáte zaujímavý editor pre váš Mac, a nebojíte sa jazyka Markdown, určite sa pozrite aj na editor Typed.

Typed si môžete zakúpiť priamo zo stránok výrobcu