Nedeľník číslo 9 Samsung Facebook Google a Mailbox

Priatelia ako ten čas letí. Je tu ďalší týždeň, tentoraz mimoriadne bohatý na veľmi zaujímavé udalosti. A tak je tu ďalšie vydanie vášho obľúbeného Nedelníka s poradovým číslom 9 No a o čom sa budeme v tomto už deviatom vydaní Nedeľníka baviť ?

  • Povieme si niečo o plánovanom zrušení služby Google Reader
  • UniCredit banka s hacknutá trapné heslo Banka123
  • Faceboook pomaly spúšťa novú Timeline a pripravuje hashtagy
  • Predstavenie Samsung Galaxy S4
  • Dropbox kúpil aplikáciu Mailbox
  • Listáreň

 

Dúfam,, že sa vám toto vidanie Nedeľníka bude páčiť. Prajem Vám príjemné sledovanie.

Nedeľník číslo 7 je tu pokračujeme ďalej

Tak priatelia po dlhšej prestávke a dvoch vynechaných Nedeľníkoch, je tu Nedeľník s poradovým číslom 7. Viem pôvodne som sľuboval Nedeľník natočený priamo v Anglicku, ale ako sa vraví akosi nevydalo.

Aktivít bolo toľko, že jednoducho nebol na natáčanie čas. Avšak myslím, že tento  Nedeľník bude pre vás celkom zaujímavý. A o čom tento už siedmi Nedeľník bude ?

Dozviete sa niečo o  hernej konzole OUYA

Povieme si niečo o mobile s Firefox OS nazvanom KEON

Porovnáme si lifetracking zariadenia  Nike Fuel Band a Fitbit One

A tak trocha vám predvediem niečo málo o XPERIA Z

Samozrejme nechýba ani bonus na konci

 

Video: Okolie Windsoru a Reading

Keďže dnes máme oddychový deň, tak som si povedal, že konečne zostrihám video, ktoré som natočil kamerou GoPro Hero 3 cestou do Windsoru a Readingu. Keďže ešte presne neviem zladiť parametre GoPro a video editora, tak okno vo video je na bokoch trocha useknuté, aj keď presne netuším prečo.

Tak či tak dúfam, že sa vám video bude páčiť. Kamera bola umiestnená na palubnej doske auta, preto je pohľad taký aký je. Avšak myslím si, že video aj tak stojí za vzhliadnutie. Uvidíte vidiecke cesty v blízkosti Windsoru, a aj nejaké tie zábery z mesta Reading. Príjemné sledovanie.

 

 

 

Streda sa niesla v znamení Telepresence a nových notebookov

V stredu som sa zúčastnil dvoch pre mňa veľmi zaujímavých eventov. Prvý bola pre mňa absolútne nová skúsenosť, a to Cisco Telepresence.  Pre tých ktorý nevedia o čo v reále ide vysvetlím. Telepresence je špeciálny systém telekonferencie, odohrávajúci sa v špeciálne nasvietenej a upravenej zasadačke. Za polovicou stola sedíte vy. Druhú polovicu však tvoria tri veľkoplošné obrazovky, a vašu časť sníma trojica kamier. Pri napojení sa druhej strany  tak máte pocit, ako by daná soba sedela priamo oproti vám pretože ju systém sníma neskreslene v životnej veľkosti.

Avšak čaro Telepresence je aj v tom, že do rozhovoru sa môžu zapojiť zasadačky po celom svete. A tak sa počas našej session ozývala Moskva, Budapest, Bukurešť, či Varšava. A o čom bola táto session ? Stretnutie sa konalo pri príležitosti celosvetového launchu IPv6, keďže adresy IPv4 akosi došli.

A keď už som bol priamo pri zdroji, nedalo mi nespýtať sa celkom praktickú otázku. Teda čo zo zariadeniami, nepodporujúcimi IPv6. Odpoveď znela, že pri starých routroch a modemoch bude potrebné urobiť update firmwarea bolo vrelo odporúčané zbaviť sa Windows XP, keďže tie IPv6 z historických dôvodov nepodporujú.

Večer som sa potom zúčastnil štýlovej prezentácie spoločnosti ASUS. Predstavitelia spoločnosti uviedli na trh dva nové notebooky. A to novinku v podobe výkonného ultrabooku ASUS Zenbook Prime, všetko sa nieslo v štýle svetla a zvuku, avšak o notebookocch sa dočítate v samostatnom poste. Takže ako vidno stred týždňa sa nieslo v hightech duchu. Avšak práve teraz, keď tento post čítajte, aj už sa nachádam v Žiline na internátoch Hliny,  pretože už túto sobotu sa uskutoční v poradí piaty Žilinksý BarCamp.

Vyhlásenie výhercu súťaže o modem router Cisco Linksys X2000

Práve včera sa na mojom blogu skončila súťaž o myslím veľmi zaujímavú cenu. A to o Modem Router Cisco Linksys X2000. OD 28 mája do včera ste mohli správne odpovedať na súťažnú otázku, aká  je maximálna prenosová rýchlosť  Modem Routra Cisco Linksys X2000.  Zišlo sa zhruba 40 správnych odpovedí s ktorých som za pomoci služby nahodne.sk vyžreboval výhercu. A tak sa šťastným majiteľom Modem Routra Cisco Linksys X 2000 stáva…. poprosím šampanské a fanfáry……

 

  JAKUB TILESCH

 

Výhercovi samozrejme gratulujem,  a poprosím ho aby ma čo najskôr kontaktoval aby sme mohli dohodnúť spôsob odovzdania tejto výhry. Takže Jakubovi gratulujem a ostatným ďakujem za účasť v súťaži. Avšak toto určite nebola posledná súťaž na blogu. Myslím že čoskoro sa môžete tešiť na  ďalšiu. Na tomto mieste sa chcem poďakovať aj sponzorovi súťaže, spoločnosti Cisco.


Prvé podujatie Mobile Monday sa skončilo už sa teším na ďalšie

Včeera  alebo dnes, to záleží kedy práve čítate tento post, som sa zúčastnil veľmi zaujímavého podujatia zameraného na mobilnú komunikáciu  Mobile Monday Bratislava, ktorého témou  bola hudba v mobilných zariadeniach. Hovorilo sa napríklad o možnosti kupovania hudby priamo z posterov rozvešaných po uliciach, pozývajúcich na koncerty. A to vďaka technológii NFC alebo QR kódom. V prípade technológie NFC by ste len mobil na takýto plagát priložilia mohli by ste si skladby rovno kúpiť či stiahnuť ak by to dotyčný umelec povolil.  Určite by to uľahčilo nakupovanie hudby na mobilných zariadeniach.  Inak prvú prednášku, v ktorej sa spomínali okrem týchto nákupov aj množstvo zaujímavých vecí. Napríklad aj to že v Izraeli je 80 percent smartphonov, čo sa už dá celkom dobre obchodne využiť, prišiel odprednášať veľmi zaujímavý človek. Volá sa Patrick Bosteels, ktorý vlastne tak trocha stojí za zrodom Mobile Mondey, ale aj aktivít ako tcs digital world či  MoMo Brusel.

Pokračovať v čítaní

Prvý pohľad: Prekvapenie v podobe smartphone Huawei Honor

V týchto dňoch som dostal na testovanie také malé prekvapenie s trocha nečakanej strany. Jedná sa o smartphone spoločnosti Huawei, nazvaný Huawey Honor. Tento smartphone nepatrý síce medzi tie high-end  zariadenia, ale aj tak ma veľmi príjemne šokoval. Huawei Honor totiž disponuje na dnešné pomery dovolím si tvrdiť brutálne veľkou batériou s kapacitou až 1900 mAh, čo sľubuje celkom solidnu výdrž. Všetci totiž poznáme stav súčasných mobilov, keď ich máme na nabíjačke priam denne, prípadne na USB na Pc temer nonstop, pretože sa bojíme, že sa vybíjú v tej najmenej vhodnej chvíli. Huawei Honor okrem veľkej batérie prekvapil aj rýchlim  štartom. Samotný mobil je pripravený do dvoch troch sekúnd na používanie. V testovacom kúsku bol už inštalovaný Android  4 ICS. Napokon to všetko uvidíte v priloženom videu.  Samostatnú recenziu spíšem po ukončení testovania Huawei Honor zhruba o mesiac.

 

Parádny ohňostroj k 75 výročiu Golden Gate Bridge

Most Golden Gate v San Franciscu v týcto dňoch oslávil rovných 75 rokov svojej existencie. A tak sa radnica v meste San Francisco rozhodla túto udalosť patrične osláviť. Usporiadala teda riadnu megashow v podobe nádherného ohňostroja, ktorý si môžete vychutnať na nasledujúcom videu. A verte mi, je na čo sa pozerať. Takže dosť bolo rečí, prajem vám príjemné sledovanie tejto úžasnej show.

Zdroj: Likecool