Štvrtý Žilinský Barcamp sa podaril na výbornú

Dnes sa v Žiline konal v poradí už štvrtý Barcamp. Neformálna konferencia a stretnutie ajťákov a marketérov, na ktorej prednášky pripravujú samotný účastníci. Stretnutie bolo po organizačnej stránke zvládnuté na výbornú, za čo treba poďakovať Ferovi Milecovi a Petre Jankovičovej, no a samozrejme ľuďom okolo Stanice Žilina-Zárečie.

Prednášok na tomto BarCampe bolo trocha menej, ale za to bolo viac networkingu a pokecania s ľuďmi. Trocha som zanadával pri pohľade na prvé tri prednášky, pretože ma zaujímali všetky tri témy, a ako na potvoru sa prelínali. Napokon však vyhrala téma hromadného nakupovania, keďže som bol celkom zvedavý, prečo sa tak rozmáhajú hromadné zľavové portály, a ako vlastne celý tento biznis funguje.

Potom som sa presunul na celkom zaujímavú prednášku o tom, ako sa podniká v rôznych podnikateľských inkubátoroch, presnejšie v tom Žilinskom. A bol to celkom zaujímavý pohľad do zákulisia. Následne som v tom istom priestore pokračoval v podstate až do konca BarCampu, keďže tam boli pre mňa najzaujímavejšie prednášky. Spomeniem prednášku Martina Charváta z Websupportu o spriateľených grafoch, či Jakuba Ondrušeka o tom či je cenzúra diskusií dobrý nástroj na kontrolu kvality obsahu a aké metódy sa dajú použiť.

DSC01196

Mimoriadne chutné bagety

DSC01198

Tý čo prišli včas nafasovali okrem odznačikov aj takéto parádne tričká

Avšak zlatým klincom BarCampu pre mňa bola prednáška Peťa Kučerku o sociálnych médiach, pri ktorej ako  jediný prednášajúci použil kreslené slajdy na papieri. Nekonal sa žiaden fádny projektor, a slajdy otáčala celkom fešná asistentka. Potom vlastne nasledovalo už len žrebovanie tomboly, kde som akosi nič nevyhral nuž a potom pre mňa koniec akcie, keďže posledné prednášky ma až tak nezaujali.

DSC01194

Jedna s prednášok v sále S2

Následne nasledovala voľná debata v miestnom bare na stanici. Len sa na mne už jemne podpisala  únava a tak som veľmi asi spoločensky nepôsobil. Inak hodnotím tento ročník BarCampu ako veľmi podarenú akciu a organizátorom neostáva nič iné len pogratulovať. Zvládli ste to na jednotku a sprehľadom.

2 názory na “Štvrtý Žilinský Barcamp sa podaril na výbornú

  1. Spätné upozornenie: Barcamp 4: networking bol najlepší! | monicqa

Nie je možné pridávať komentáre.