TS: Predstavujeme nové herné počítače Lenovo Legion

Bratislava, 23. august 2017 – Spoločnosť Lenovo na Gamescom 2017 uviedla do rodiny Lenovo Legion™ štyri nové výkonné kúsky – tri počítače so systémom Windows® 10 s podporou VR, Lenovo Legion Y920, Y720 a Y520 a nový herný monitor Lenovo Legion Y25f. Spoločne, tri nové stolové počítače Lenovo Legion prinášajú hráčom PC úroveň prispôsobenia, výkonu a výberu, aké vyhovujú ich potrebám. Herný monitor Lenovo Legion Y25f dopĺňa zážitok o 24,5-palcový Full HD displej s vysokým rozlíšením, ktorý vám poskytne krištáľovo čistý obraz a tiež podporu HDR.

Vypočuli sme tiež názory hráčov prostredníctvom priamej komunikácie, sociálnych médií a on-line diskusií. Všetky tieto nové zariadenia sme navrhovali aj na základe spätnej väzby od hráčskej komunity. Často sme počúvali, že rýchlosť a výkon sú pre hráčov najdôležitejšie. To je dôvod, prečo sme nové herné počítače Lenovo Legion vystavali od základov s dôrazom na výkon a rýchlosť. Sú navrhnuté tak, aby ľahko spustili dnešné najlepšie AAA hry typu RPG či hry od nezávislých vývojárov.

Lenovo Legion Y920 Tower: Úroveň (Ťažká)

Lenovo Legion Y920 Tower s podporou virtuálnej reality sme navrhli pre najvášnivejších PC hráčov. Tento skvele vybavený stroj beží na systéme Windows 10 a ukrýva v sebe štvorjadrové procesory Intel® Core™ i7-7700K 7. generácie navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky aj tých najnáročnejších hier od strieľačiek z pohľadu prvej osoby až po vesmírny simulátor fungujúci v optimálnej a ničím nerušenej rýchlosti.

Počítač je vybavený grafickou kartou NVIDIA® GeForce® GTX 1080 8 GB, ktorá patrí medzi tie najlepšie karty na trhu. Ponúka výnimočné vizuály ako dôkaz toho, že stroj v budúcnosti zvládne aj pokračovanie dnešných herných titulov. Ešte lepšie je, že Lenovo Legion Y920 disponuje voliteľnou a pretaktovateľnou 32 GB 2800 MHz DDR4 pamäťou CORSAIR® VENGEANCE® LPX a voliteľným integrovaným vodným chladením Asetek® na pretaktovanie vášho procesora. To pomáha zvýšiť stabilitu frekvencie snímok, plynulejšie hranie a menší hluk, takže si môžete zahrať s istotou a bez kompromisov.

Lenovo Legion Y720 Tower: Úroveň (Stredná)

Lenovo Legion Y720 Tower je tiež pripravený na virtuálnu realitu a mainstreamovým hráčom poskytuje spoľahlivý výkon. Poháňaný je systémom Windows 10 a procesorom Intel Core i7-7700 7. generácie, s voliteľnou 16 GB pamäťou Intel Optane™ pre rýchlu reakciu systému a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1070 s kapacitou 8 GB. Lenovo Legion Y720 Tower tak ponúka dostatok výpočtového a grafického výkonu pre hranie najnáročnejších titulov. Prebite sa bojovým poľom alebo sa ubráňte pred inváziou mimozemšťanov s ľahkosťou a istotou.

Lenovo Legion Y520 Tower: Úroveň (Ľahká)

Pre konzolových hráčov, ktorí sa chcú ponoriť do rozsiahleho sveta herných počítačov sme vytvorili Lenovo Legion Y520 Tower s podporou virtuálnej reality. Táto platforma prináša potrebnú grafiku a rýchlosť, čím sa stáva vynikajúcim vstupom do herných počítačov. Tiež beží na systéme Windows 10 – najlepšej verzie systému Windows pre hranie hier, vrátane podpory natívneho streamovania hier cez službu Mixer, DirectX® 12, nekompromisných snímok, širokouhlého pomeru strán 21:9 a schopnosti zostať v kontakte s priateľmi prostredníctvom služby Xbox Live®.

To všetko prichádza až s podporou NVIDIA GeForce GTX 1060 a podporou procesorov Intel Core i7-7700 7. generácie. Lenovo Legion Y520 Tower podporuje aj aplikáciu Lenovo Entertainment Hub, ktorá umožňuje prístup k rozsiahlemu katalógu kódov k populárnym videohrám s podporou VR upscalingu na vybraných strieľačkách z prvej osoby.1 Používatelia si tiež môžu stroj ľahko upgradovať a meniť v ňom komponenty, čo robí z Lenovo Legion Y520 Tower úžasný počítač na úvod vášho zážitku s PC gamingom.  

Herný monitor Lenovo Legion Y25f: Úroveň (Bonus)

Herný monitor Lenovo Legion Y25f prináša neuveriteľné detaily a textúry v obľúbených hrách na 24-palcovom displeji s rozlíšením Full HD a s obnovovacou frekvenciou 144 Hz pre ostrý obraz. Vďaka podpore HDR, jasu na úrovni 400 nitov a takmer bezrámčekovému displeju je obraz extra žiarivý pre hry, ktoré vyzerajú, že z vašej obrazovky explodujú. To znamená, že tráva je zelenšia a modrá obloha jasnejšia. V hre sa počíta každá snímka a herný monitor Lenovo Legion Y25f má neuveriteľne rýchlu odozvu na úrovni 1 ms, vďaka čomu hráči zažívajú takmer žiadne oneskorenie. Z hľadiska prispôsobiteľnosti možno na Lenovo Legion Y25f upravovať výšku aj uhol náklonu a prináša aj praktický záves na slúchadlá.

Či už ste skúsený hráč alebo nováčik, Lenovo vám kryje chrbát s najnovšou a najvýkonnejšou rodinou Lenovo Legion. Okúste každý svet alebo bojovú arénu tak, ako to zamýšľali ich tvorcovia.

Ceny a dostupnosť

  • Lenovo Legion Y920 Tower s voliteľnou pretaktovateľnou DDR4 pamäťou CORSAIR VENGEANCE® LPX bude na Slovensku dostupný začiatkom novembra 2017 od 1749 EUR s DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.
  • Lenovo Legion Y720 Tower bude na Slovensku k dispozícii od októbra od 1 029 EUR s DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.
  • Lenovo Legion Y520 Tower je na Slovensku k dispozícii od 885 EUR vrátane DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.

Press kit z Gamescom 2017 spolu s fotografiami a špecifikáciami jednotlivých produktov nájdete na tejto adrese.