TS: Nový OMEN X od HP umožní hráčom rozdrviť svojich protivníkov

BRATISLAVA, 17. augusta 2016 – Spoločnosť HP Inc. dnes predstavila nové herné stroje navrhnuté špeciálne pre tých, ktorí vyžadujú ultimátny výkon a dokonalý herný zážitok. Nové herné HP produkty – stolný počítač OMEN X, notebook OMEN 17, monitor OMEN X Curved Display a príslušenstvo OMEN with SteelSeries –  boli vytvorené tak, aby ponúkli čo najväčší výkon a možnosť zvoliť si vlastné nastavenia pre ešte intenzívnejšie pocity z každej hry.

„Stolný počítač OMEN X je určený pre skutočných  hráčov, ktorí potrebujú mimoriadny výkon v plne prispôsobenom zariadení, niečo, čo nie je úplne bežne dostupné u tradičných výrobcov počítačov,“ hovorí Louis Perrin, riaditeľ oddelenia Consumer products, Personal Systems EMEA v spoločnosti HP Inc. „Inžinieri spoločnosti HP vytvorili unikátny dizajn, ktorý maximalizuje efektivitu chladenia a podporu štandardov v odbore,  takže skutoční herní nadšenci môžu využívať najnovší hardvér pre čo najvyšší výkon svojej zostavy.“

 

OMEN X rozširuje herné portfólio, ktoré bolo predstavené už v máji s cieľom ponúkať najlepší pomer ceny a výkonu. OMEN X je zameraný na intenzívnych hráčov a navrhnutý tak, aby priniesol inovácie do herného segmentu.

 

Výkonný stolný počítač pre jednoznačné víťazstvo

Stolný počítač OMEN X využíva najvýkonnejšie grafické riešenie až dvoch kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 pre čo najvyšší výkon v každej hre a ohromujúcu grafiku. Procesory Intel® CoreTM i5/i7 6. generácie s možnosťou pretaktovania v spojení s VR-Ready GPU umožňujú bezchybné zobrazenie virtuálnej reality (VR) a pohlcujúci zážitok z hrania v rozlíšení 4K aj pri tých najnáročnejších AAA hrách.

OMEN X_Front Quarter_Black

HP navrhlo prelomový systém chladenia, vďaka ktorému zostane hardvér aj pri záťaži chladný a hráči budú môcť využiť celý jeho potenciál. Chladenie sa skladá z trojkomorového systému určeného pre oddelenie komponentov. Odvod tepla je  optimalizovaný pomocou dedikovaného chladenia v každej komore zvlášť.  Stolný počítač OMEN X tiež podporuje osadenie až troch 120 mm radiátorov vodného chladenia s vrchným vývodom a stojanček, vďaka ktorému je zariadenie nad zemou a vzduch doň má lepší prístup.

 

Medzi ďalšie vlastnosti patria:

 • OMEN Control softvér pre modifikáciu a prispôsobenie farby a jasu LED svetiel .
 • Šasi plne zodpovedá priemyslovým štandardom pre bezproblémové upgrady a modifikácie.
 • Prístup do vnútornej časti aj bez použitia náradia a do šasi vložená séria nástrojov pre následný upgrade.

 

Možnosť zostaviť si vlastný počítač od základov je pre skutočných hráčov veľmi dôležitá. To je jeden z prvkov, ktorým sa OMEN X odlišuje od konkurencie. PC stavitelia a modderi si môžu zakúpiť samotnú skriňu OMEN X pre povznášajúci zážitok z vlastnej práce. Skriňa má rovnaké vlastnosti chladenia, spĺňa rovnaké priemyslové štandardy a ponúka používateľom jednoduchú stavbu.

 

Notebook OMEN 17 s novými grafikami od NVIDIA®

Najnovší 17,3-palcový (43,9 cm) OMEN notebook bol od začiatku pripravovaný s myšlienkou dodať hráčom čo najlepší výkon. Ide o jeden z najsilnejších herných notebookov na trhu, ktorý obsahuje najnovšie grafické karty NVIDIA® GeForce® GTX a zároveň sa so svojou výškou len 32,9 mm a váhou 3,2 kg radí medzi tie najmobilnejšie.

 

Notebook OMEN 17 je navrhnutý pre hráčov a ponúka pohlcujúci zážitok a univerzálnosť potrebnú pre neustále súperenie. Medzi nové prvky patria:

 • Najnovšie grafické karty NVIDIA® GeForce® GTX 1060 a 1071 pre rýchle a plynulé hranie pri vysokej energetickej efektivite.
 • Displej s technológiou G-SYNCTM, ktorá optimalizuje hranie vďaka synchronizácii obnovovacej frekvencie displeja s GPU.
 • Štyri reproduktory so zvukom od Bang & Olufsen a HP Audio Boost pre realistický zvuk.
 • Mini Display PortTM s podporou duálneho 2K nebo 4K  výstupu a streamovania.
 • Displej s rozlíšením až 4k s 300 nits pre vyššiu úroveň ostrosti a detailov zlepšuje herný a multimediálny zážitok.
 • VR-Ready podpora pre hráčov, ktorí chcú byť pripravení na novú generáciu hrania vo VR.
 • 95W polymérová batéria s výdržou až 7,25  hodiny plne podporujúca najnovšie GPU od NVIDIA®

 

HP monitor OMEN X Curved Display vás ohromí

Kvalita displeja sa odráža na celkovom hernom zážitku, HP preto predstavuje monitor OMEN X Curved Display, ktorý je ďalším krokom k dosiahnutiu ešte lepšieho a realistickejšieho zážitku pre používateľov. Tento zakrivený displej je prvým od HP, ktorý využíva technológiu NVIDA® G-Sync™ a rozširuje tak možnosť voľby pre zákazníkov, ktorí chcú lepšie pozorovacie uhly a plynulý herný zážitok.

 

OMEN od HP a SteelSeries – víťazstvo na dosah ruky

Pre plnohodnotný zážitok a čo najlepšiu výhodu pri hraní s novými produktmi OMEN, HP v spolupráci so SteelSeries predstavujú novú sériu príslušenstva.

 • Sadu OMEN Headset with SteelSeries – ľahká konštrukcia s cieľom rovnomerne rozložiť váhu po celej šírke a umožniť tak dlhšie a pohodlnejšie hranie.
 • Klávesnicu OMEN Keyboard with SteelSeries – umožňuje personalizáciu vďaka až 16,8 miliónov farieb, z ktorých si hráči môžu vytvoriť unikátne schémy s možnosťou zmeny farieb v závislosti na dianí v hre.
 • Myš OMEN Mouse with SteelSeries – s prvkami pre bezkonkurenčný výkon a personalizáciu ako RGB osvetlenie, 6 plne programovateľných tlačidiel pre rýchlejšiu akciu a nulovú hardvérovú akceleráciu pre snímanie povrchu 1:1 a presný pohyb myši.
 • Podložku pod myš OMEN MousePad with SteelSeries – kvalitná podložka z protišmykovej gumy s odolným a hladkým povrchom pre presný pohyb.

 

Softvér pre príslušenstvo OMEN je na počítacích predinštalovaný a umožňuje hráčom ľahko využívať jeho funkcie, a to aj naprieč platformami vďaka cloudovým synchronizačným prvkom, ktoré zaistia, že hráč bude mať vždy svoje obľúbené nastavenia.

 

OMEN Challenge od HP na Gamescom-e 2016

HP už po tretíkrát bude organizovať OMEN Challenge na európskom Gamescom-e v jednej z najpopulárnejších hier súčasnosti CS:GO od Valve. V prvej živej hre na Twitchi sa s OMEN Challenge popasujú tímy Mousesports CS GO a Flupsid3 Tactics. Počas hry budú tímy musieť znášať nepriaznivé podmienky, ako napríklad silné nápory vetra a chlad, ktoré otestujú fyzickú zdatnosť a herné schopnosti týchto elitných hráčov. Vyzbrojení najnovšími počítačmi OMEN od HP budú profesionálni hráči dohnaní na hranicu svojich schopností. O rôznych spôsoboch „rozptyľovania“ budú rozhodovať diváci na mieste aj online prostredníctvom vysielania na Twitch.tv.   

 

OMEN Challenge sa uskutoční v ESL Aréne v hale 9 na Gamescom-e v nemeckom Kolíne vo štvrtok 18. augusta o 22:00. Priamy prenos môžu diváci sledovať na www.twitch.tv/omenchallenge.

Ceny a dostupnosť

 • Stolný počítač OMEN X bude dostupný na konci septembra s cenou od 2 949,00 eur.
 • HP monitor OMEN X Curved Display bude dostupný začiatkom roku 2017.
 • Ceny a dostupnosť notebooku OMEN 17 a príslušenstva OMEN by HP with SteelSeries budú spresnené neskôr.