TS: ASUS predstavil rodinu smartfónov ZenFone 5 na veľtrhu MWC 2018

 

Barcelona, 27. február 2018 — CEO spoločnosti ASUS, Jerry Shen, predstavil na veľtrhu MWC 2018 v Barcelone nové smartfóny radu ZenFone 5.

Nové portfólio pozostáva z modelov ZenFone 5Z a ZenFone 5, ktoré ponúkajú vysoký výkon, 6,2-palcový displej a duálny fotoaparát. Zároveň ide o prvé smartfóny ZenFone s umelou inteligenciou a pomerom obrazovky k telu na úrovni 90 % v mimoriadne kompaktnej veľkosti, ktorá je porovnateľná so štandardným telefónom s rozlohou 5,5 palcov.

ZenFone 5Z začína na prevratnej cene iba 479 eur, pričom ponúka extrémny výkon najnovšieho procesora Qualcomm® Snapdragon 845 s umelou inteligenciou Qualcomm Artificial Intelligence Engine (AIE) a až 8 GB RAM/256 GB ROM. ZenFone 5 je prvý smartfón na trhu s procesorom Qualcomm Snapdragon 636.

ZenFone 5 Lite je štýlový 6-palcový smartfón s celosvetovo prvým skutočným systémom 4 fotoaparátov, vysokým rozlíšením a 120° širokouhlými fotoaparátmi vpredu aj vzadu.

“Projekt ZenFone sme odštartovali pred 4 rokmi s cieľom vytvoriť luxus, ktorý si môže dovoliť každý,” povedal Jerry Shen. „Dnes je tu rad ZenFone 5, doteraz najinteligentnejšie portfólio smartfónov ZenFone s pokročilou umelou inteligenciou pre inteligentné fotenie, lepšiu komunikáciu a pohodlnejšie funkcie.”

Okrem noviniek, ktoré boli predstavené, vystavoval ASUS aj nový smartfón ZenFone Max (M1) a vždy pripojený notebook ASUS NovaGo.

Čerešničkou na torte bolo živé vystúpenie rokovej kapely OK Go z USA na after party. OK Go ocenená hudobnou cenou Grammy sa spojila so spoločnosťou ASUS na podporu ZenFone 5 kampane.

ZenFone 5Z a ZenFone 5

ZenFone 5Z je 6,2-palcový smartfón novej generácie. Je vybavený duálnym fotoaparátom a displejom, ktorý má pomer obrazovky k telu na úrovni 90 % a pokrýva prakticky celú prednú stranu. ZenFone 5Z má rozmery ako štandardný 5,5-palcový smartfón a ako prvý model rodiny ZenFone ponúka výkon najnovšieho procesora Snapdragon 845 s umelou inteligenciou AIE. ZenFone 5Z tiež obsahuje modem Snapdragon X20 Gigabit LTE a zabudovanú bezdrôtovú konektivitu 2×2 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth® 5 pre bezdrôtové slúchadlá s nízkou spotrebou energie. Vysokovýkonný ZenFone 5Z je vybavený až 8GB RAM a 256GB úložiskom.

ZenFone 5 vyniká nádherným dizajnom, špičkovým duálnym fotoaparátom a procesorom Snapdragon 636. Exkluzívna funkcia ASUS AI Boost, ktorá je dostupná na ZenFone 5 aj ZenFone 5Z, optimalizuje výkon v hrách a pri ďalších náročných úkonoch.

ZenFone 5Z a ZenFone 5 sú vybavené inteligentným duálnym fotoaparátom, ktorý sa učí a prispôsobuje, aby vždy zaznamenal perfektnú fotku. Fotoaparáty využívajú najnovšie senzory Sony® IMX363 s 1.4µm pixelmi a svetelnosťou f/1.8. Ďalej obsahujú 120° širokouhlé sekundárne fotoaparáty, štvorosovú optickú stabilizáciu obrazu (OIS) a funkcie umelej inteligencie, ako je AI Scene Detection pre rozpoznanie 16 scén a objektov, AI Photo Learning, Real-time Portrait a Real-time Beautification. ZenFone 5Z a ZenFone 5 jednoducho podporujú kreativitu a umožňujú používateľom koncentrovať sa na samotný subjekt a nie na fotoaparát.

 

ZenFone 5 Lite

ZenFone 5 Lite je štýlový 6-palcový smartfón s celosvetovo prvým systémom 4 fotoaparátov s vysokým rozlíšením a širokouhlými fotoaparátmi vpredu aj vzadu. ZenFone 5 Lite ponúka 20MP Sony senzor vpredu a 16MP senzor vzadu. Oba primárne fotoaparáty dopĺňajú 120° širokouhlé fotoaparáty a na rozdiel od konkurenčných riešení – každý fotoaparát pracuje vždy nezávisle. ZenFone 5 Lite dokáže vďaka tomu vytvoriť perfektné selfie aj skupinové welfie fotky a tiež fotografie krajiny či portréty. 6-palcový Full HD+ IPS displej má pomer strán 18:9 a ultratenké rámiky, takže ZenFone 5 Lite je rovnako kompaktný ako štandardný 5,5-palcový telefón. ZenFone 5 Lite poháňa procesor Snapdragon 630, má 3300mAh batériu, NFC, tri sloty pre SIM/microSD karty a umožňuje odomykanie tvárou či odtlačkami prstov.

 

ZenFone Max (M1)

ZenFone Max (M1) je najnovší model radu ZenFone Max. Ponúka 5,5-palcový full-view displej v kompaktnom tele, ktoré nie je väčšie ako mnohé štandardné 5-palcové smartfóny. Aj napriek tomu však obsahuje 4000mAh batériu. ZenFone Max vyniká výbornou kombináciou vlastností, ako je väčšia zobrazovacia plocha, kompaktné rozmery, duálny zadný fotoaparát so 120° objektívom a odomykanie pomocou odtlačku prsta.

 

ASUS NovaGo

NovaGo je prvý LTE gigabitový notebook, ktorý je navrhnutý pre neustálu mobilnú konektivitu. Toto ultratenké a ľahké konvertibilné zariadenie poháňa procesor Snapdragon 835 s modemom Snapdragon X16 Gigabit LTE a zabudovanou bezdrôtovou konektivitou vo forme 2×2 11ac Wi-Fi a Bluetooth 5. NovaGo má 22-hodinovú výdrž na jedno nabitie s viac ako 30-dňovou výdržou v standby režime a zabudovanú eSIM kartu. Funkcia rýchleho nabíjania zabezpečí výdrž až 5 hodín už po 15-minútach nabíjania.