Tretí pokus o prechod do online sveta

Dnes som po dlhom čase znova na tomto konkrétnom poste odskúšal platformu Google Docs. Totiž ide o to. že čím som starší tým menej uznávam Warez a podobné veci, Hej je pravda, že dávnejšie som aj ja sťahoval.  Ale to asi každý prešiel touto etapou. Chcem tým povedať, že nie je možno zlý nápad hľadať aj free alternatívy. Alebo napríklad také hry. Kedysi som sťahoval, ale čím som starší tým viac oceňujem prácu programátorov, ktorú na hre odviedli, a radšej ak na to mám financie, kúpim buď cez EA Store, Steam, alebo, keď to už inak nejde, tak klasické krabicové DVD. No ale poďme nazad ku Google Docs. Už dlhšie o ntejto službe uvažujem ako o náhrade Office. Pár priebežných testov tu už bolo pokiaľ si spomínate. Nuž medzi časom služba dosť dospela, a stáva sa čím ďalej tým viac použiteľnou. Takže momentálne asi na skúšku zhruba po roku odinštalujem Office, a hor sa na online svet. Uvidíme ako to dopadne. Mal bude odbavovať Gmail, a Dokumenty Google Docs. Psotovať bude free nástroj Live Writer.

6 názorov na “Tretí pokus o prechod do online sveta

  1. Fero, ak mam nieco odovzdat v zadanom formatovani tak to z toho OpenOfficu exportnem do pdf a odovzdam tak. A mam vacsiu istotu ako by som to odovzdal v MS Word formate, Samozrejme co sa tyka tabulkoveho procesora, bol by som opatrnejsi

  2. Odinstalovat Office? Odvaha. Google Docs pre mna zatial vhodné najmä na tímovú prácu. To hej. Ale bez lokálneho kancelárskeho balíka (či už OO či MS Office, prípadne ďalších alternatív) si zatiaľ fungovať netrúfam.

  3. OpenOffice pouzivam od zaciatkou, prvym kancelarskym balikom na ktory som switchol z Office bol StarOffice a odtvedy nemam problem. 8-9 rokov to uz urcite bude a za ten cas som ani v domacom ani podnikovom nepocitil potrebu sa vratit k OO.org. Google Docs su fajn ale pouzil som ich zatial minimalne

  4. No free swet je fajn, ja pouzivam aktivne OpenOffice a v on-line samozrejem Google Docs. Vsetky tieto zadarmozne aktivity su Ti vsak nanic, ak mas odovzdat niec vo vopred zadanom formatovani (strany, nadpisy, odstavce, tabulky, obrazky), v takom pripade sa na scenu opat vracia MS Office a komercne aplikacie. Takze ak zalezi na vysledku tak tie komercne apps su nevyhnutne. Aj OO 3.0 je super, ale ak v nom aj napises cokolvek, vyselednu upravu musis urobit v Office, lebo jednoducho formatovanie bude rozhodene. Google Docs su dobre na on-line zivot, na bezne pisanie documentov, ale stale tomu cosi chyyybaaaaaa.

    Please, nerozoberajt tu co som napisal o MS Office, nema vyznam vyvolavat FLAME, ale to co som napisal o MS Office je urcite pravda.

  5. kazdopadne by som poriesil nejaky nastroj na odstranovanie preklepov:) na tak kratky spot je ich habadej 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.