Toxická komunita je zlo online hier

Som hráč, a rád sa hrám hlavne online hry. A to od Counter-Strike, cez  sériu titulov Battlefield, až po World of Tanks či World of Warships, alebo War Thunder.

Avšak všetky online hry začnú časom trpieť efektom takzvanej toxickej komunity. Práve kvôli toxickej komunite, som pred časom sekol  s Counter-Strike.

Hráči sa totiž chovali miestami až absolútne nevhodne. Hra má byť zábava, a nemá sa prežívať ako keby bola celý váš život. Ono dialo sa totiž to, že ak sa vám nedarilo, a niečo ste nebodaj teamu pokazili, začali sa na vás sypať pomaly urážky aby ste to nehrali, hru radšej odinštalovali attď. Tak som sa rozhodol, že toto na svoju adresu nie som ochotný počúvať , a Counter-Strike som zavesil na klinec.

Ja hrám totiž hry kvôli zábave, a nie aby som dakoho urážal, či prežíval hru ako keby bola celý môj život. To určite nie.

Ďaľší prípad toxickej komunity som zachytil na mieste, kde by som ho čakal najmenej. Známy tak trocha VIP hráč World of Tanks Mighty Jignles si dovolil zazdielať na svojom Facebook profile informáciu o update konkurenčnej hry War Thunder.

Samozrejme, hneď sa ozval mudrlant, ako si Jingles dovoľuje a prečo zdieľa info o  konkurenčnej hre, keď ju ani poriadne nehráva. To ma troška nazdvihlo, keďže si Jinglsa nevážil ak už kvôli jeho hráčskym kvalitám, tak minimálne kvôli veku.

To isté sa deje aj v hrách ako League of Legends či Heroes of the Storm, kde si hráči tak isto nič nedarujú. A hlavne tý lepší sa tvária ako majstri sveta, pričom akoby zabudli, že aj oni boli niekedy vstave, že s danou hrou začínali.

Viete myslím si, že starší, a skúsenejší hráči, by nemali tých slabších hejtovať, a priam ich ničiť a odoberať im tak chuť do hry.  Naopak, skúsenejší hráčí, by mali mladších v hre podporovať, aby sa im darilo. Tajne dúfam, že  sa raz toto zmení, a toxická komunita v hrách zmizne s povrchu zemského.

A ako ste na tom vy? Zažili ste na vlastnej koži chovanie takzvanej toxickej komunity v online hrách? Alebo ste mali šťastie , a niečo podobné sa vám nestalo?

3 názory na “Toxická komunita je zlo online hier

  1. Týmto jediným si len povedal to, že nevieš hrať hry a preto na teba všetci nadavajú. Radšej ich nehraj.

    • Aha takže tu mame profíka. Predpokladám že vo všetkých hrách co si chytil do ruky si hneď bol majster sveta a všetci ostatný sú noobovia.

      O toxickej komunite nehovori len Brano. Napríklad vo WofT nato upozorňujú neustále taký hráči ako Quickybaby , PointyHairedJedi , Mighty Jingles ,SideStrafea a ďalší.To niesu žiadny nobovia. respektíve predpokladám ze sú lepši ako ty. 🙂 A nielen WofT. Podobny problem ma kazda MMO. Tu nejde oto ako kto je dobrý v hre ale ako sa správa.

Nie je možné pridávať komentáre.