Tlačová konferencia spoločnosti Lenovo k produktom ThinkPad Edge

Dnes, alebo včera, záleží od toho kedy čítate tento post, som sa zúčastnil tlačovej konferencie spoločnosti Lenovo, pri príležitosti uvedenia notebookov ThinkPad Edge, ktorá sa konala v príjemnom prostredí hotela Aston v Bratislave. Predstavených bolo niekoľko typov notebookov. A to E420 a E520. Pričom mne osobne a pravdepodobne aj viacerím zúčastneným najviac padla do oka  verzia E420s. Jedná sa totiž o 12,1 palcový tenký a veľmi ľahký notebook. Prítomné dámy zhodnotili, že tento typ notebooku je presne pre ne, a šikovne sa vmestí do kabelky. Ale páčil sa aj mnohým pánom. Samozrejme sa mi páčil hlavne kvôli jeho váhe a prenosnosti. Pričom neboli vynechané žiadne prvky známe z klasických veľkých ThinkPad notebookov. Teda dvojité ovláadanie, alebo veľmi odolná kvalitná klávesnica, či čítačka otlačkov prstov.

DSC00004

U nových ThinkPad Edge ma celkom prekvapil prechod na integrovanú batériu. Som totiž celkom zvedavý, ako to bude fungovať v praxi, ak integrovaná batéria ľudovo povedané odíde. Pravdepodobne sa bude musieť notebook zaniesť do servisného strediska. Či bol tento ťah dobrým nápadom to samozrejme ukáže až čas. Model E520 má oproti ostatným prezentovaným modelom jednu vec na viac, a tou je numerická klávesnica, ktorá sa už pomaly udomácňuje aj na notebookoch. 

DSC00008

E420s

Modely Thinkpad Edge sú taktiež vybavené technológiu pre optimalizáciu VOIP konferencií. A tak v týchto notebookoch nájdete možnosť potlačenia zvuku klávesnice a okolitého šumu. Či naopak možnosť aby mikrofón snímal široké okolie, a tým zabezpečil účasť viacerých ľudí na konferencii. Čo sa hodí napríklad pri obchodných jednaniach, keď je jeden z účastníkov mimo a je nútený použiť napríklad Skype.

A čo ceny a dostupnosť nových notebookov ? ThinkPad Edge E52O bude stáť 549 € a ThinkPad Edge E420 bude stáť 689 €. Oba modely budú na trhu dostupné od apríla tohto roku.

P.S. Pôvodne som plánoval publikovať aj video záznam, lenže upload pri ukazateli 95 percent kompletne zradil a vyhlásil chybu. Video sa preto pokúsim doplniť neskôr.

3 komentáre pri “Tlačová konferencia spoločnosti Lenovo k produktom ThinkPad Edge

Komentáre sú uzavreté.