Tipy na Vianočné darčeky pre ajťákov a geekov

Priatelia už je to tu zase. Pýtate sa čo ? Nuž presne takto o mesiac tu máme Vianoce a je na čase zháňať darčeky. Neboli by sme to však my typický Slováci, keby sme si zháňanie darčekov nenechávali na poslednú chvíľu. Priznajte sa, kto z vás má už všetky darčeky ? Podľa mňa nik. Tak ma napadlo., že pre vás spíšem niekoľko zaujímavých tipov na drčeky. Takže poďme na to priatelia.

Mobilný telefón

Ak zháňate pre vašu ratolesť, pre vás alebo priateľku či manželku mobilný telefón, máme tu v podstate niekoľko možností. Ak ste milovníkmi produktov spoločnosti Apple, tak tam myslím nie je nad čím veľmi uvažovať. Určite všetkých poteší najnovší iPhone 4S, a komu nevonia asistentka Siri ten bude určite spokojný s iPhone 4. Zohnať ho môžete u našich operátorov alebo aj v tomto internetovom obchode.

V prípade Android telefónov je výber trocha širší, ale aj v tejto kategórii si vyberie skutočne každý, či už náročný manažér, vaša žena alebo vaše deti. Osobne sa mi s Android telefónov páči rada mobilov XPERIA od spoločnosti SonyEricsson. Tak isto je to aj v prípade telefónov s Windows Phone 7, kde je celkom zaujímavá NOKIA Lumia, prípadne niektoré modely LG či HTC.

Tablet

Ak však holdujete skôr tabletom, tak aj tu je výber celkom zaujímavý. Buď to siahnete po Apple iPad 2, prípadne po konkurenčom Samsung Galaxy Tabe, či prípadne po Lenovo idepad tablete. Alebo po tablete od HTC, HTC Flyer. Takže aj v prípade tabletov je čo vyberať.

Notebook

V prípade notebookov sa radí naozaj ťažko. Pretože tu má každý svoje preferencie. Záleží snáď len od toho, komu je notebook určený. A hlavne na aké činnosti chceme notebook používať. Nepočítajte totiž, že na pracovnom notebooku si zahráte dáku náročnejšiu hru.

 

PC hry a konzoly

Teraz tu máme dačo s oblasti zábavy. Ak vaša ratolesť vlastní dostatočne výkonné PC, určite a miluje akčné hry, určite neurobíte chybu ak pod stromčekom nájde najnovší akčný hit od EA Battlefield 3. V prípade závodných hier možno poteší niečo zo série Need for Speed. A čo sa týka konzol, podľa toho čo som videl, tak je celkom veľká zábava s konzolou XBOX 360 a senzorom Kinect. A tu sa už môže zabávať celá rodina a nie len vaše dieťa.

 

Gadgety

Ok prejdime teraz od tradičných ajťáckych darčekov k niečomu menej tradičnému. Možno by niektoý zvás radi obdarovali svojich blízkych, hlavne ak máte v rodine geeka dákym riadne netradičným a vtipným USB darčekom, či už USB chladničkou alebo niečim úplne iným. Veľký výber týchto darčekov nájdete práve na tejto adrese.

Hodinky

Hľadáte elegantné hodinky a pri tom nechcete za darček vysoliť tisíce a stovky eur ? Potom mám pre vás typ. Čo tak skúsiť hodinky Sports Watch ? Viem cena vás možno zarazí, ale verte alebo nie, nie je to žiaden druhotriedny výrobok. V hodinkách totiž tiká veľmi presný švajčiarsky stroj.

Knihy

Knihomolov a knihomolov krížených s ajťákom určite poteší kniha o Steveovi Jobsovi. Jeho životopis sa totiž predáva ako teplé rožky, a pomaly ale isto sa údajne pripravuje jeho druhé vydanie. Tak isto mnohých potešíte čítačkou elektronických kníh. Či už je to niektorá s čítačiek, ktorú ponúka kníhkupectvo Martinus. Alebo slávny Amazon Kindle.

 

Takže to bolo niekoľko malých skromných tipov na vienočné darčeky pre ajťákov a ich rodiny. Dúfam, že si každý vyberie ten svoj tip. Jedine v kategórii Notebook sa radí naozaj ťažko. Ale dúfam, že som vám asponň trocha týmto predvianočným článkom pomohol.

1 názor na “Tipy na Vianočné darčeky pre ajťákov a geekov

Nie je možné pridávať komentáre.