TIP: TunnelBear cenovo dostupná VPN služba

Priatelia spomínate si, ako som pred časom ospevoval VPN službu Unotelly, vďaka ktorej som mohol relatívne za dobrý  peniaz sledovať napríklad aj Netflix? Nuž tak dnes som k tejto službe objavil celkom zaujímavú a aj cenovo prijateľnejšui alternatívu TunnelBear.

A čo nám teda služba TunnelBear ponúka ? Služba TunnelBear má v prvom rade asi najkrajšie spracovaný interface zo všetkých VPN služieb, ktoré som kedy testoval. A ovládanie služby je jednoduchosť sam.

Tak napríklad na Macu stačí ak kliknete na ikonku TunnelBear v hornej lište,  z top down menu si vyberiete krajinu do ktorej sa chcete pripojiť, a čudlík prepnete do polohy ON. Po chvíli ste pripojený. Áno takto jednoduché to je.

Pri VPN službách sa vždy tak trocha obávam rýchlosti služby, Respetíve rapídneho poklesu rýchlosti. Tu však podobne ako v prípade Unotelly nenastal pokles žiaden. Netflix sa dal sledovať úplne v pohode bez zaváhania, a tak isto aj iné podobné geo blockované služby.

Screen Shot 2015-05-16 at 15.52.55

To však stále nie je všetko. TunellBear existuje okrem Macu a PC, aj pre iPad, iPhone, či pre zariadenia s Androidom. A aplikácia je na týchto zariadeniach podobne jednoduchá ako tá desktopová.

Tak isto je k dispozícii aj rozšírenie pre prehliadač Chrome , kde môžete šifrovať stránky jednotlivo. Alebo si vytvoriť zoznam stránok ktoré majú ísť cez VPN a ktoré nie.

Ok poďme však k dôležitej položke, a tou je cena služby. TunellBear ponúka v zásade tri cenové hladiny.

Screen Shot 2015-05-16 at 15.55.21

Free plán: Tu dostanete  500 MB dát mesačne, a tweetovaním o službe si môžete svoju kapacitu navýšiť o 1GB.

Giant: Giant poskytuje neobmedzený prenos dát na neobmedzenom počte zariadení, a to za veľmi sympatických 4,99 Eura mesačne.

No a ponuku  uzatvára Grizly plán: Je to vlastne to čo Giant, avšak s ročnou platbou v celkovej sume 49,99 Eur. Čo je myslím stále použiteľná ponuka, pretože do tejto sumy sú započítané aj zľavy.

Čo poviete celkom zaujímavá záležitosť nie?  Myslím že v dnešnej dobe je VPN celkom dbré riešenie ako si jednak zabezpečiť aké také súkromie, ale aj ako sa dostať k geograficky blokovanému obsahu. No a myslím, že TunnelBear sa vyplatí aspoň skúsiť.

Web služby: TunellBear.com

iOS aplikácia: Download

Android aplikácia: Download