Tak trocha na skúšku sa vraciam k Windows 8.1 príprava na Windows 10

Pred istým časom som prešiel na platformu od spoločnosti Apple, a nemôžem si ju vynachváliť. S príchodom Windows 10, však tak nejak znova začínam veriť, že Microsoft nie je na tom až tak zle, a že toto môže byť práve jeho reinkarnácia.

Keďže Microsoft oznámil, že Windows 10 bude na rok free upragrade pre tých, čo majú Windows 7, 8 a 8.1, prišlo k radikálnemu kroku na mojom hernom PC. Síce som to robiť nemusel, ale vyupgradoval som  svoje PC z Windows  7 na Windows 8.1.

Trocha som sa síce obával čo na to ovladače herných zariadení ako je volant Logitech Drivingforce GT, alebo webkamerka Logitech HD Pro Webcam C920.  Avšak všetky obavy sa rozplynuli po potešujúcom zistení, že tieto zariadenia bežia v pohode aj na notebooku ASUS Rog série 75. Webkamera dokonca okamžite bez nutnosti inštalovať iné ovladače.

Trocha som sa bál ako budú na Windows 8.1 fungovať niektoré hry, avšak obavy boli absolútne zbytočné, a všetko funguje ako treba. Viete normálne mám chuť nejakú chvíľu skúsiť Windows po dlhom čase používať ako hlavný systém, a tak trocha sa tým pripraviť na príchod Windows 10, o ktorom tiež veľmi rád čo to napíšem, ale samozrejme, až keď si ho odksúšam.