Synology DiskStation DS414 a aplikácia Surveilance Station

V týchto dňoch som sa rozhodol obnoviť seriál o Synology Diskstation DS414. No a keďže sa mi tu krásne zišla aj s bezpečnostnou kamerou AXIS, na ktorú sa pozrieme v samostatnej recenzii, povedal som si, že je čas pozrieť sa na aplikáciu Surveilance Station, ktorá je súčasťou DS414.

Screen Shot 2015-10-25 at 19.11.14

Keď si  v DS414 spustíte aplikáciu Surveilance Station ako prvé uvidíte nasledujúce ikonky.LiveView, TimeLine, IP Camera, a Rrecording. Poďme si teda tieto funkcie predstaviť pekne po poriadku.

IP Camera 

Najdôležitejšou položkou vôbec pre spprávny chod aplikácie, je položka IP Camera. Ako už možno tušíte, pod touto ikonkou  sa skrýva nastavenie samotných kamier. Toto nastavenie nie je našťastie nič komplikované, a zvládne ho aj laik, ktorý sa v kamerách nejako extra neorientuje.

Screen Shot 2015-10-25 at 19.37.19

Kameru môžeme nakonfigurovať dvoma spôsobmi. A to expresne, alebo manuálne. Ak zvolíme expresnú konfiguráciu, máme to v prpade, že vlastníme kompatibilný model kamery veľmi jednoduché.

Screen Shot 2015-10-25 at 19.35.43

Stačí totiž, že klikneme na ikonku lupy. Tá vyvolá funkciu vyhľadávania, a ak nájde kompatibilné zariadenie, okamžite ho pridá, a nám už len stačí zadať  meno účtu a heslo, a je hotovo, môžeme pracovať so Surveilance Station.

Niekedy však nestačí expresné nastavenie, a je potrebné pomocou manuálneho nastavenia nastaviť cestu priamo k zariadeniu. Avšak ani to nie je nič zložité.

Takže, kameru sme nastavili, poďme sa tedapozrieť aký nám dáva obraz v Surveilance Station.

LiveView

Ako už názov položky napovedá, po kliknutí na ikonku LiveView, dostaneme priamo obraz  z danej kamery, alebo kamier. Ale to nie je všetko. Tak isto tu môžete obraz zoomovať, alebo kamerou otáčať, v prípade, že daná kamera podporuje PTZ.

Screen Shot 2015-10-25 at 19.20.16

 

Tak ist môžte ku kamere priradiť takzvanú e-Map. Teda mapu s presnou lokáciou kamery.  To sa hodí ak ste napríklad mestská polícía, a kamier spravujete tak troška viac.

Ďalej tu máme možnosť nastaviť, aby sme do akého si inboxxu dostávali oznámenia v prípade nežiaducíh vniknutí na strážené územie. Či v prípade kompatibilných kamier nastavenie takzvaného patrol módu, a audio výstupu.

Ako ďaľšiu položku uvidíte na ploche Surveilance Station celkom zaujímavú položku TimeLine

TimeLine 

Táto položka je veľmi užitočná. TimeLine vám totiž umožňuje  pozera si video záznam, až niekooľko dní či mesiacov dozadu. Hodí sa to v prípade, že vám niekde niečo ukradnú, a vy hľadáte na záberoch dôkaz, a prípadného vinníka.

Screen Shot 2015-10-25 at 19.25.49

V TimeLine si môžete veľmi pohodlne záznamy prechádzať, a máte tak celkom slušnú šancu, že daného vinníka odhalíte.

Poslednou dôležitou položkou na ploche Surveilance Station je položka Recordings

 

Recordings 

Ako už názov napovedá, jedná sa v  tomto prípade o knižnicu všetkých záznamov, ktoré zaznamenala vaša bezpečnostná kamera v aplikácii Surveilance Station.

Každý záznam má presne danú veľkosť 120 MB. Záznam môžete ďalej  napríklad exportovať pre potreby záloh, alebo priamo stiahnuť pomocou tlačidla download, či prehrať ho priamo v zariadení DiskStation DS414.

Screen Shot 2015-10-25 at 19.22.57

Ako vidno Surveilance Station je celkom zaujímavá aplikácia, ktorá je súčasťou DiskStation DS414 od spoločnosti Synology, a môže pomôcť k zvýšeniu vašej bezpečnosti.

Na budúce sa pozireme zase na niektorú zo zaujímavých súčastí zariadenia Synology DiskStation DS414