Súvisí warez scéna s cenami softvér a hudby ?

Dnes som tak uvažoval nad tým či súvisí nejako Warez scéna s cenou softvéru. Podľa mňa tak trochu áno. Totiž ak by boli ceny programov povedzme o štvrtinu lacnejšie, tak by potom nemuseli existovať pirátske weby a tým pádom aj protipirátske organizácie. Pri hudbe to bude podobné podľa mňa sú ceny CD aspoň u nás dosť prehnané. Keď som totiž v istom nemenovanom kníhkupectve videl CD skupiny N.Y.C.C, ktoré mám už pár rôčkov doma a v spomenutom obchode stálo asi 700Sk, tak som len nechápavo krútil hlavou. Prečo preboha staré veci stoja toľko ako veci nové. U hier je to chvalabohu trošičku ale fakt len trošičku iné. Pecky ako Far Cry dostať už do 300Sk, čo je celkom príjemná cena. Hitovky ako Warcraft 3 sa však stále predávajú temer za cenu novinky. Pritom Warcraft 3 má už tiež svoje roky. Je však stále žiadaný tak prečo s chudákov hráčov nevytĺcť peniažky. A čo napríklad operačný systém Windows XP, alebo Vista. Nezdá sa vám tiež tak trocha predražený ? Kupovať Windows Vista Premium, je pre mnohých dosť nemyslitelná záležitosť. Ak si zoberiete že táto verzi asotjí temer 7000. U XP je cena trocha prijatelnejšia. Retail sa predáva tuším niečo do 3000. Opravte ma ak sa mýlim. Ak by však Microsoft znížil ceny operačného systému, tak by ho zaprvé možno aj viac predali, a za druhé by sa znížila teda aspoň podľa mňa miera pirátstva. Ktovie možno raz dostanú softvérový producenti a hudobné vydavateľstvá rozum a ceny pôjdu dole. Ale kedy a či ktomu niekedy dôjde je naozaj vo hviezdach.

4 názory na “Súvisí warez scéna s cenami softvér a hudby ?

  1. Ano suvisi, a preco??
    Spolocnosti davaju nemale peniaze do aj tak zbytocnej ochrany.

    a za druhé by sa znížila teda aspoň podľa mňa miera pirátstva – Nie nezmeni, warez bol davnejsie len pre uzku skupinu ludi (iba pre ludi co sa na tom podielaju, nieco ako vymenni program niekto bude ponukavat na FTP s affil. hry, a za to moze stahovat hudbu, filmy, soft… A naopak) warez je na to, aby sa dostal ku cloveku, ktory soft vyskusa ako vo full verzii, a ak sa mu zapaci, alebo ho bude extremne vyuzivat, tak ak je clovek rozumny, a neni svina, kupi original. Vsak preco nie?

  2. Neviem o tom,ze by existovala Vista Premium. Poznam iba Home Premium, cenou si asi myslel Ultimate. Skor by som pvoedal, ze problem je v priemernej mzde v SR – ked si v UK kupis legalny OS za 5% mzdy a u nas za 50-60%, je to problem. Ale na druhu stranu, vzdy budu existovat deti, ktore budu chciet mat vsetko zadarmo a ihned z webu. Mne sa zda cena necele 3 tisicky za najlahsiu Vistu priazniva.

Nie je možné pridávať komentáre.