STV by mali riadiť nestranný a apolitický ľudia

Dnes ma dosť zarazilo vyjadrenie a priam otvorené priznanie sa riaditeľa STV Štefana Nižňanského, ktoré priniesol server Mediálne.sk. Pán riaditeľ sa otvorene priznal, že má priateľov v strane Smer. Nuž neviem, osobne mám pocit, že riaditeľ STV by mal byť odborník a totálne nestranný človek.  že na Slovensku takého asi žiaľ nenájdeme nikdy, pretože akosi týto riaditelia nevedia odolať politickému tlaku, alebo sú rovno spriaznené duše tej či onej strany. A tak to potom s našou milou STV vyzerá tak ako vyzerá. Čo sa verejnoprávnosti týka, máme sa ešte čo učiť aj od Českej televízie. Neviem síce ako je to s politickou príslušnosťou riaditeľa Českej verejnoprávnej TV, ale čo sa profesionality týka, tak sú na tom o dosť lepšie. Som zvedavý, kam cche STV pod vedením súčasného riaditeľa dospieť. Mám dojem že viac smerom dole to už ani hádam nejde. Veď súčasný riaditeľ nesplnil hádam ani jeden zo sľubov zo svojho super projektu.

3 názory na “STV by mali riadiť nestranný a apolitický ľudia

 1. Inak Facebook čo sa týka jeho sily a dopadu na konkrétneho človeka je naozaj neskutočný. Alebo skôr dosť dobrý nástroj na špehovanie zamestnancov. Vo svete sa vyskytlo už pár kauzičiek, keď niekto letel vďaka Facebooku. Ale pri novinároch by som to bral ako super zdroj informácií. Aj keď politikov by som si do priateľov asi pre istotu nedával.

  Ad spravodajstvo. STV má fajn správy to je fakt. Markíza a občas aj JOJ je samá nehoda a podobne. TA3 si pozriem rád no najradšej mám zahraničné CNN a CT24. Inak tak som si uvedomil ako divne mi pri CT24 zneje to zahraničné. 😀

 2. nestranny a apoliticky clovek neexistuje (to povedal Gasparovic pred druhym kolom prezidentskych volieb a plne s tym suhlasim) a to, ze nemozu (respektive nemali by) prezentovat ich politicke zameranie je druha vec. Viem ako mal redaktor STVcky problem s tym, ze podal ruku a poprial Ivete Radicovej v januari do Noveho roku vsetko dobre. Natiahol to nejaky smiesny bulvar. Zacinas to tahat tu aj ty? 🙂 Snad mas dost rozumu na to aby si rozoznal natiahnuost od skutocnych veci.

  kamaratka (redaktorka STV) mi hovorila, ze na facebooku si ani nemoze pre istotu pozriet profili politikov, lebo akonahle by ktosi na to prisiel (myslim ze sa tam zobrazuju posledne navstivene profili), tak by bol z toho zbytocny pruser.

  Ale taktiez by tam islo maximalne o bulvar.

  A na poslednu vec… STVcka ma urcite najkvalitnejsie a najobjektivnejsie spravodajstvo (ktore je na urovni) spomedzi skoro (neratam spraodajsku televiziu TA3, aj ked… 🙂 ) vsetkych slovenskych televizii. Ale mozno som zaujaty 🙂

  btw. tiez v LM poznam SMERistov a KDHakov (funkcionarov mesta), som preto zly clovek, alebo natiahne to ktosi? Pokial iste veci nemaju dopad na to co robim, tak v tom nevidim problem.

 3. Tak to je stará známa vec a nikdy to asi u nás nebude inak.Predchádzajúci riaditeľ Rybníček bol dotlačený z KDH. Tí ostatní podobne.

Nie je možné pridávať komentáre.