Steam umožňuje vrátenie peňazí za hry

Valve v týchto dňoch urobilo niekoľko zmien čo sa týka podstránky podpory. A zaviedlo jednu podstatnú zmenu. Tou zmenou je možnosť zažiadať o refund hier.

Tak tak, už aj Valve na svojej platforme Steam pristúpilo k tomu, čomu relatívne dosť dlho odolávalo. Od včera majú možnosť hráči zažiadať o refund hry, ak s ňou nie sú spokojný. Ale…

Ale aj refund má svoje pravidlá, a ak ste si mysleli že budete len tak mírnix dírnix refundova tak ste na omyle.

Valve totiž zaviedlo pravidlo, ktoré ak som ho správne pochopil je nasledovné. Hra pri ktorej žiadate o refund nesmie byť staršia ako dva týždne, a musí byť hraná aspoň hodinu.

To je myslím celkom logická požiadavka. Za toto obdobie totiž prídete na to, či hru refundnúť skutočne chcete, alebo ste zmenili svoj názor. A ak sa rozhodnete refundovať, kam že vám Valve peniaze vráti?

Peniaze vám Valve, potažmo platforma Steam vráti buď na Steam Wallet alebo na Paypal, a pravdepodobne aj na kartu ak ju máte definovanú ako platobnú metódu.

Pozor je tu však aj zopár vínimiek kedy Steam refund určite neposkytuje. Steam nerefunduje napríklad filmy. A tak isto máte s refundom smolu ak ste niekde dostali VAC ban.

Podrobné pravidlá k refundovaniu hier na Steame nájdete na tejto adrse