Stačí 16GB miesta v smartphone ? Podľa mňa áno


Dnes som tak uvažoval nad tým, či v dnešnej dobe stačí smartphone so 16GB úložným priestorom, a rozhodol som sa spísať tento post, aby som ukázal, že aj s takým miestom sa dá žiť, a netreba 32 GB modely, a to aj napriek tomu, že smartphone dnes používame na všetko možné.

Hudba

Čo sa hudby v mobile týka, už nejaký ten piatok neskladujem vo svojich mobiloch ani jednu jedinú MP3, a používam výhradne streamovacie služby.

Môžete namietať, že sú náročné na dáta a správny Slovák namietne, že predsa nebude platiť za hudbu.

Lenže každá s týchto služieb má offline režim, cez ktoý si skladby stiahnete a počúvate bez straty jediného mega dát  s paušálu. A ak sa  mi album opočúva jednoducho offline deaktivujem a dotiahnem album iný.

A čo sa cien týka, pomaly už každá služba stojí do tých 6 eur mesačne, tak si myslím, že to cenovo nie je nejaká tragédia.

Fotky

Áno mobilom fotíme radi a veeľmi veľa. Radi zdieľame naše fotky na FB, či Instagrame, a naše videá tiež a tie aj na Youtube. Ako teda nakladám ja konkrétne s fotkami?

Problém s fotkami mi vyriešil v poslednom čase Google, a to spustením služby Google Photos, kde máte možnosť ukladať fotky do 13 megapixel doživotne neobmedzene a hlavne bezplatne, s tým ,že Google deklaruje, že je to váš privátny priestor, ktorý nezneužije na reklamu.

Aplikácie sťahujte z rozmyslom

Tak tak, všetci radi skúšame všetky naj aplikácie, ktoré sa objavia  v storoch. Avšak treba to robiť trocha z rozmyslom. a ak zistím, že aplikácia je pre mňa nepotrebná ptákovina, tak letí z mobilu, a zbytočne ju tam dlho nedržím.

Takže? Stačí tých  16 GB?

Podľa mňa v pohode áno, Teda minimálne mne osobne hej. Ešte sa mi nikdy nestalo, že by mi tablet alebo mobil hlásil, že  miesto došlo. A ako ste na tom vy ?

2 komentáre pri “Stačí 16GB miesta v smartphone ? Podľa mňa áno

  1. Tiez si myslim ze pre mobil je to dost. Mam mobil s 32G pamatou a bohato by mi stacilo 16. Vymenil by som si to s tabletom kde mam len 16G a to je malo kedze na tablete pozeram filmy, pouzivam vacsie app a pod…

Komentáre sú uzavreté.