Spoločnosť HP Inc. prináša prvý tablet špeciálne navrhnutý pre firmy

BRATISLAVA — Spoločnosť HP predstavuje zariadenie HP Elite x2 – hybridný tablet s výkonom plnohodnotného notebooku, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre zamestnancov na cestách.

 

„HP Elite x2 sme navrhli tak, aby bol tenký, ľahký a výkonný. Dôraz sme tiež kládli na minimalizmus a eleganciu. Svojou  kvalitou, výkonom, zabezpečením a správou zlepšuje mobilnú produktivitu zamestnancov,“ hovorí Erika Lindauerová, generálna riaditeľka HP Inc. Slovakia.

 

Nová úroveň dizajnu a výkonu

Elite x2 má úplne novú konštrukciu a je vyrobený z CNC-frézovaného hliníku s dôrazom na estetický dizajn. S hrúbkou necelých 8,1 mm váži tablet menej než jeden kilogram. Má vyklápací stojan v rozsahu 150 stupňov. Používatelia si tak môžu zariadenie nastaviť do polohy pre sledovanie displeja a písania na klávesnici. Poskytuje aj možnosť písania priamo na displeji. Zariadenie má 12-palcový (30 cm) Full HD displej s pomerom strán 3:2, ktorý sa automaticky prispôsobuje svetelným podmienkam.

hpp1

Výkon je pre zamestnancov na cestách veľmi dôležitý, preto má Elite x2 dlhú výdrž batérie, operačný systém Windows 10, procesor Intel® Core™ M vPro™ šiestej generácie, ktorý je optimalizovaný pre vysoký výkon a nízku spotrebu elektrickej energie. Je vybavený technológiou úložiska SSD, ktoré ponúka extrémne tichú prácu bez ventilátorov a pohyblivých častí. Elite x2 umožňuje používateľom lepšie spolupracovať s kolegami a zákazníkmi vďaka prémiovému zvuku od Bang & Olufsen a nástroju HP Noise Reduction Software. Tie zaistia, že účastníci konferenčných hovorov sa budú počuť jasne a čisto.

 

Tak ako ostatné produkty z radu HP Elite, je aj tablet Elite x2 navrhnutý tak, aby prešiel testom MIL-STD. Vďaka tomu vydrží všetky situácie, ktorým môže byť vo firemnom prostredí vystavený. Odolnosť zariadenia zvyšuje  aj displej Corning® Gorilla® Glass 4. Dva druhy hliníkovej zliatiny zabezpečia správnu rovnováhu medzi pevnosťou a hmotnosťou.

 

Tablet Elite x2 je vybavený portami s rozhraním Thunderbolt™ 3 a USB-A. Zariadenie tiež obsahuje voliteľný vstavaný 4G LTE modem, ktorý poskytuje pohodlné pripojenie prakticky kdekoľvek bez nutnosti zdieľania internetu.  LTE modem Qualcomm® Snapdragon™ X5 založený na rozšírenej technológií od spoločnosti Qualcomm Technologies ponúka rýchlu a spoľahlivú konektivitu a podporuje všetky veľké 3G/4G siete.

 

Pre flexibilnú tvorbu obsahu na cestách je s Elite x2 štandardne dodávaný aj stylus HP Active Pen with App Launch. Stylus je založený na štandardnej technológii WACOM a má integrované tlakové senzory pre ovládanie hrúbky čiar pri písaní alebo kreslení na displej. Stylus obsahuje  aj App Launch, programovateľné tlačidlo s rozhraním Bluetooth®, ktoré umožní rýchle spustenie OneNote alebo iných obľúbených aplikácií pre Windows.

 

K uspokojeniu potrieb širokého spektra koncových používateľov ponúka Elite x2 možnosť výberu z dvoch voliteľných podsvietených klávesníc v plnej veľkosti pre efektívnu tvorbu obsahu v podnikovom prostredí. Obe klávesnice vychádzajú zo zariadenia HP EliteBook Folio 1020 a sú vložené do pevnej hliníkovej základne. Výsledkom je ohybnosť, ktorá sa vyrovná tradičnému notebooku. Klávesnica HP Advanced Keyboard obsahuje NFC senzor v touchpade a zabudovanú čítačku smart kariet pre bezpečnejšie prihlasovanie sa. Pri odpojení HP Advanced Keyboard sa zariadenie Elite x2 automaticky odhlási od domény pre zachovanie bezpečnosti dát. HP Travel Keyboard používateľom ponúka tenšiu klávesnicu a pri pridaní necelých  395 gramov váhy je stále plnohodnotnou klávesnicou s aktivačnou dráhou 1,5 milimetra a clickpadom pre vysokú produktivitu na cestách.

 

Zariadenie Elite x2 obsahuje tri voliteľné drôtové aj bezdrôtové dokovacie riešenia. Portom Thunderbolt 3 sa dá Elite x2 jednoducho pripojiť k dokovacej stanici HP Elite USB-C Docking Station pre pripojenie dvoch 2K monitorov alebo k doku HP Elite Thunderbolt 65W Dock pre pripojenie dvoch 4K monitorov. Elite x2 je tiež možné pripojiť k dokovacej stanici HP Advanced Wireless Docking Station prostredníctvom technológie WiGig, ktorá umožňuje rýchlu bezdrôtovú konektivitu k sieti, monitorom a ďalším zariadeniam. A napájacia funkcia portu USB-C™ na zariadení umožňuje používateľom udržiavať tablet nabitý po celý deň, pričom môžu nabíjať aj svoje smartphony a iné príslušenstvo.

Hybridný tablet so zabudovanými bezpečnostnými funkciami

Zabezpečenie a možnosti správy patria medzi hlavné záujmy, ktoré sledujú vedúci IT spoločností, aby umožnili zamestnancom vyššiu mobilnú produktivitu. Práve preto je Elite x2 prvým tabletom, ktorý je vybavený unikátnou kombináciou zabezpečenia na úrovni BIOSu (integrované funkcie HP Sure Start), možnosťou správy vďaka softwaru HP Touchpoint Manager a možnosťou jednoduchej údržby na pracovisku.  

stylus

Elite x2 má množstvo zabudovaných (nie dodatočne pridaných) bezpečnostných funkcií vrátane HP Sure Start with Dynamic Protection, HP Client Security, TPM čipu a voliteľných čítačiek otlačkov prstov alebo smart kariet, ktoré chránia zariadenie, dáta a identitu používateľa. Vďaka voliteľnému procesoru Intel Core™ M vPro™ môže IT oddelenie Elite x2 na diaľku zapnúť a spravovať ho prostredníctvom drôtových aj bezdrôtových sietí. K dispozícii sú samozrejme aj ďalšie hardvérové vylepšenia.

 

Vyklápací stojan môže používateľ vymeniť sám jednoduchým odstránením dvoch skrutiek. V prípade nutnosti údržby zariadenia je tablet Elite x2 navrhnutý tak, aby doba strávená touto činnosťou bola čo najkratšia a používatelia sa mohli čo najrýchlejšie vrátiť k práci.  Ak zariadenie padne na zem a potrebuje väčšiu opravu, môžu byť komponenty (ako batéria, modul s LCD/dotykovým displejom, úložisko, základná doska alebo moduly WLAN a WWAN) ľahko vybrané a následne opravené či vymenené  prostredníctvom HP self-maintainery alebo servisnými technikmi.

 

Pre jednoduchú integráciu zariadenia Elite x2 do existujúcej infraštruktúry ponúka HP celý rad služieb a nepretržitú podporu v 180 krajinách a tiež prostredníctvom 230 000 partnerov v predajnom kanáli. Napríklad je možné nakúpiť zariadenie z globálneho SKU.  Zákazníci si tak môžu produkt pohodlne objednať z jediného globálneho SKU a nemusia si robiť starosti s rozdeľovaním SKU jednotlivých krajín či s výrobnými číslami. Navyše hardvér a servisné komponenty sa dajú objednať v ktorejkoľvek krajine po celom svete.

 

Cena a dostupnosť

Tablet HP Elite x2 1012 by mal byť na Slovensku dostupný od februára 2016 za cenu od 999 € vrátane stylusu HP Active Pen with App Launch. Klávesnica HP Travel Keyboard môže byť dokúpená zvlášť za cenu 159 €.

 

Viac informácii o tablete Elite x2 nájdete na www.hp.com/go/elitex21012.