Spoločnosť Epson uvádza na trh nové všestranné projektory

18. novembra 2014 – Nové projektory Epson s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou poskytujú obraz s výnimočnou kvalitou a ponúkajú veľa inteligentných funkcií, ktoré pre užívateľov predstavujú štandardne vysokú hodnotu za nízku cenu. Tieto projektory sú ideálnym riešením pre triedy alebo malé zasadacie miestnosti. Môžu byť upevnené na stenu či strop alebo je ich možné postaviť na stôl bližšie k stene, čím je možné uvoľniť ešte viac priestoru.

Tento nový rad (EB-520, EB-525W, EB-530, EB-535W, EB-536Wi) využíva technológiu 3LCD, vďaka ktorej projektory poskytujú výnimočnú kvalitu obrazu a verné farby. Tento rad disponuje vysokým kontrastným pomerom, ktorý dodáva jasnejší obraz a vysoký jas, čo znamená, že projekčná plocha je viditeľná aj vo veľmi osvetlených triedach a zasadacích miestnostiach. Nový objektív s krátkou projekčnou vzdialenosťou projektora poskytuje ostrejší obraz a lepšiu schopnosť zaostrenia.

Roman Vejražka, Business Account Manager spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „Tieto vysoko kvalitné projektory ponúkajú školám a firmám možnosť flexibilnej inštalácie v jednotlivých triedach či striedavé rozmiestnenie v niekoľkých miestnostiach alebo kampusoch. Sú ideálnou náhradou za staršie projektory alebo alternatívou k drahším interaktívnym tabuliam či projektorom s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou.“

Epson_EB536WI_02Epson_EB536WI_01

Užívatelia si môžu byť istí, že za svoje peniaze dostanú väčšiu kvalitu. Súčasťou radu je napríklad aj lampa navrhnutá tak, aby vydržala o 66 % dlhšie ako predchádzajúce  rovnocenné modely, vďaka čomu projektory ponúkajú nízke celkové náklady na vlastníctvo (TCO). Funkcia dočasného vypnutia zvuku a obrazu, pri ktorej sa svetlo lampy stlmí až o 70 %, tiež šetrí energiu a užívateľom umožňuje pozastaviť prezentáciu a previesť  pozornosť poslucháčov od projekčnej plochy k diskusii.

Nové projektory sú zároveň rýchle a ľahko nastaviteľné. Vďaka horizontálnej aj vertikálnej korekcii lichobežníkového skreslenia môžu byť umiestnené mimo stred, čím v triede alebo zasadacej miestnosti uvoľnia užitočný priestor. Krátky projekčný pomer umožňuje, aby boli projektory umiestnené bližšie k stene. Tým je možné dosiahnuť to, aby bolo premietanie menej narúšané tieňmi a odleskami.

Screen Shot 2014-11-18 at 18.50.08

Akonáhle je projektor nakonfigurovaný, nastavenie funkcie On Screen Display (OSD) je možné prostredníctvom diskov a káblov USB alebo siete skopírovať z jedného projektora do mnohých ďalších, takže ďalšie projektory nemusíte nastavovať každý zvlášť. Rozsiahle možnosti pripojenia vrátane HDMI poskytuje projektorom možnosť integrácie do najnovších digitálnych prístrojov aj starších analógových produktov, vďaka čomu starší hardware nemusíte nevyhnutne nahrádzať novým.

Použití dvoch interaktívnych pier umožňuje dvom užívateľom súčasne vkladať po celej projekčnej ploche poznámky, pričom každý z užívateľov môže mať pero odlišne nastavené.

Projektory EB-520, EB-525W, EB-530, EB-535W, EB-536Wi budú na trhu dostupné od januára 2015.