SONY VAIO YB 11 palcov na cesty

Pred nedávnom som do mojich recnzentských rúk dostal celkom zaujímavý mininotebook s produkcie spoločnosti SONY. Konkrétne sa jednalo o 11 palcový model SONY VAIO YB a my si ho spoločne predstavíme.

Dizajn

Dizajnovo sa jedná ako je u notebookov značky VAIO o veľmi elegantný kúsok Na pravej strane notebooku nájdeme dvojicu USB portov, LAN port a tlačidlo zapínania umiestnené elegantne tesne pri pántoch displeja. A vstup pre mikrofón spoločne s výstupom na slúchadlá. Na ľavej strane notebooku nájdeme HDMI výstup VGA výstup vstup pre adaptér notebooku a USB port. V predu pod klávesnicou sa nachádza čítačka pamäťových kariet a vypínač WiFi adaptéra.

Klávesnica notebooku SONY VAIO YB je už tradične oddelená a ako ja vravím takzvane anti preklepová. Pri tomto malom modeli sa síce na nej písalo menej šikovne ako u väčších kolegov, ale treba povedať, že v konečnom dôsledku to nebolo najhoršie. Pod klávesnicou sa nachádza klasický touchpad, ktorý mimochodom reagoval veľmi presne a spoľahlivo. Nad klávesnicou sa nachádza jedíné pomocné tlačidlo ASSIST, ktoré vyvolá konfiguračný nástroj pomocou ktorého si detailne nastavíte všetky vlastnosti notebooku. No a nad displejom nájdete tradičnú webkamru Motion Eye. Toľko k dizajnu tohto drobca. Poďme sa teraz pozrieť na to na čom to beží.

CPU, Grafika a to ostatné

SONY VAIO YB bol prvý notebook v mojich rukách, postavený na platforne AMD Fusion Obsahoval 1.6 Ghz procesor, Ďalej tu boli použité len 2GB RAM. Pre niekoho možno málo, ale treba si uvedomiť, že notebook, je určený primárne na cestovanie,, a surfovanie, a tam až taký výkon nie je potrebný. Ako grafika bola použitá celkom slušná chipová sada AMD Radeon HD 6310. A ktak si v pohode pozriete nejaký ten HD film bez toho aby ste sa musei báť sekania. Ako úložný priestor bol použitý 320GB SATA Disk z rýchlosťou 5400 otáčok.Možno by nebolo od veci, začať do notebookv montovať aj trocha svižnejšie disky. Avšak aj po hardvérovej stránke na mňa urobil notebook celkom príjemný dojem. Jediné čo ma trocha sklamalo boli reproduktory, čakal som konečne trocha lepší zvuk.

Záverom

SONY VAIO YB je celkom príjemný ľahký len kilo a pol vážiaci mini notebook. Počas testovania sa mi s ním pracovalo celkom príjemne. Klávesnica síce mohla byť o máličko pohodlnejšia, ale vzhľadom na veľkosť notebooku bolo písanie pohodové a komfortné. Veľmi prekvapil kvalitný displej s rozlíšením 1366×768. Takže ak hľadáte malý notebook na cesty, a máte radi značkovejšie záležitosti, určite sa poobzerajte aj po tomto malom SONY VAIO.