Sony odkúpila podiel od Ericssonu v SonyEricsson

Tak a je to potvrdené. Spoločnosť SONY odkúpila podiel v  spoločnosti SonyEricsson a prevzala tak plnú kontrolu nad výrobou mobilných telefónov. Toto spojenie vzniklo aby obe spoločnosti prerazili na trhu z mobilmi, a treba povedať, že sa im to darilo veľmi dobre, hlavne zo smartphone XPERIA. SONY podiel odkúpila za 1,05 miliardy euro v hotovosti. Som zvedavý pod akou značkou naďalej uvidíme mobilné telefóny XPERIA. Bude to SONY XPERIA, alebo len XPERIA ako samostatná divízia ? Alebo ostane značka SonyEricsson zachovaná ? Ale tu si už samozrejme trocha púšťam fantáziu na špacír. Určite je to zaujímavá akvizícia. Nechajme sa prekvapiť ako to celé dopadne.

 

Zdroj: Mashable

2 názory na “Sony odkúpila podiel od Ericssonu v SonyEricsson

  1. Toto spojenie nevzniklo aby spolocnosti prerazili na trhu, ale aby si udrzali trhovy podiel, co je dost rozdiel.
    Ericsson bola firma s velmi rozvinoutou technologoiu ale mizernym designom a ani marketing nebol nic moc. Zacala znacne zaostavat za jednotokou na trhu, ktorou bola v tej dobe Nokia. Naopak Sony potrebovala technicky napredovat a vedela dodat marketingove strategie a tym zabezpecit odbyt. Preto vzniklo to spojenie.

    • Ano máš pravdu ale aj tak asi je bez diskusie že vďaka tomtuo spojeniu sa dostali na trh také mašinky ako SE XPERIA či Neo a cela Android rada. Takže možno tak trocha hovoriť aj o prerazení v modernej dobe

Nie je možné pridávať komentáre.