Som za pravé mená na sociálnych sieťach

Google dnes oznámil, že hodlá overovať pravosť mien na sociálnych sieťach. Na to sa samozrejme na Zive.sk strhla diskusia, či to je vôbec dobré a nutné. Viete čo, ja si myslím, že používať pravé meno alebo pravú identitu nie je vôbec na škodu veci. Predíde sa tak možným incidentom, ak sa dve anonymne zoznámené osoby stretnú, a nedopadne to zrovna najlpešie. Alebo rovno veľmi zle.

Ak sa poznajú už zo siete podľa pravého mena, tak aspo§ na 80 percent človek vie do čoho ide. Tak sa Google nečudujem, že chce účty overovať.

Ja tak isto nemám rád, ak mi niekto komentuje na blogu a podpíše sa nič nehovoriacim  neexistujúcim mailom. Ak chcem takému človeku osobne napísať tak v podstate nemám šancu. Preto som za pravé mená. Veď ani v reálnom živote sa nepredstavujete ahoj ja som jozko 323 nie ? Aký je Váš názor na používanie vlastnej identity na internete ?

2 názory na “Som za pravé mená na sociálnych sieťach

 1. Podľa mňa každý z príspevkov obsahuje určitú pravdu hlavne, keď som identifikovateľný,
  som aj viac zraniteľnejší, čo do nebezpečenstva zneužitia čohokoľvek,  identity, názorov,
  no napriek tomu by sa mali podstatné veci, ako názor, za ktorým si stojí adept internetu,
  by mal byť tento účastník, hlavne zo svojho presvedčenia, neanonymný. Či už dobrovoľne,
  alebo príkazom, keď akože bude internet bez možnosti skryť sa za anonyma. Čo je veľká dilema. Ale to by mali rozhodnúť internetoví účastníci. Ťažká odpoveď, ako, ale jednoznačne im to prináleží a nie nejakým tzv. odborníkom v Google. Na záver: je to dobrá myšlienka a ja
  s ňou súhlasím, som za internet bez anonymity. Fero Konrád v.r.

 2. Ako vieš na FB mám nick, podľa ktorého ma poznajú aj volajú bližší ľuďia a považujem to aj za určitú ochranu osobnosti na sociálnych sieťach, lebo nikto poriadne nevie ako to môže byť použité proti nám 🙂 Zase na druhej strane na Google+ je kus problém, zmení sa tým aj meno e-mailu a všetky priradených služby od Google 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.