Smajlík ako TM firmy ??? Aj to je v Rusku možné

wholejean-emoticon V Rusku je tuším možné všetko. Ruský podnikateľ Oleg Teterin si podľa blogu Venturebeat patentoval smajlíka ako logo svojej firmy. Dal pri tom prísľub, že nebude žalovať jednotlivcov za použitie smajlíka v komunikácii ako IM alebo SMS. Iná absurdita sa stala tiež v Rusku. Ďaší podnikavec si tam patentoval písmená ruskej abecedy uvádza Venturebeat. Nuž je dosť šialené patentovať tak zľudovené veci ako je smajlík. Uvidíme ako to celé napokon dopadne.

5 názorov na “Smajlík ako TM firmy ??? Aj to je v Rusku možné

  1. No Braňo, ale ak niečo chceš interpretovať správne, je nutné si to aj párkrát prečítať, najmä, ak nie si príliš zbehlý v cudzom jazyku. Radšej si to napíš doslovne, preštylizuj do zmyslu a potom až použi myšlienku do článku.

  2. Braňo, ako dobre ovládaš angličtinu? Ja osobne som oznam o patentovaní azbuky nenašiel. Iba citát komentátora, ktorý chce ukázať príklad nezmyselnosti patentovania smajlíka na patentovaní azbuky.

    • Ok možno som to zle interpretoval. Ale aj tak registrovať si smajla ako TM neni to trocha za vlasy pritiahnuté ?

  3. na tom blogu sa vobec nepise o logu ale o „;-)“, len keby tu niekto vedel po anglicky, ze.. aj pri tych recenziach, ta anglictina je hrozna (odhliadnuc od toho ze je hrozna aj cela recenzia ktora nikomu nic nedala)

Nie je možné pridávať komentáre.