Skúsenosti: Huawei P9 po pol roku používania

Už nejaký ten piatok, presnejšie od leta minulého roka, celkom aktívne používam okrem iného aj Huawei P9. A tak je trocha na čase si povedať, ako  som s týmto smartphonom spokojný.

Huawei ušiel kus cesty, k modelu P9 a veru treba povedať, že P9 je naozaj veľmi vydareným kúskom, ako po stránke spracovania, tak aj výbavy, či fotoaparátu, ktorý je dnes celkom dôležitým parametrom pri smartphonoch.

Osobne mám k dispozíci model s 32 GB úložiskom, no a musím sa priznať, že som toto úložisko aj vďaka cloudovým službám hádam nikdy nezaplnil úplne že na fest.

Sprvu ma EMUI trocha hnevalo v jednej veci. a to v tom, že tvrdohlavo zaobľlovalo ikonky aplikácií, a v mojom prípade dokonca odmietalo pochopiť, že  Instagram zmenil logo na farebnejšie.

IMG_0028IMG_0030

S novou verziou sa však všetko napravilo, a EMUI sa dokonca rapídne zrýchlilo, a smartphone je teraz ešte o niečo svižnejší, a už sa celkom teším, až naň príde Android 7 Nougat.

Inak fotoaparát. Ten ma nesklamal myslím nikdy, a pokiaľ sa netriasla ruka mne, tak fotoaparát dával super fotografie. Spolupráca Huawei a Leica sa v tomto prípade myslím dosť oplatila.

Páči sa mi aj, ako má P9 spravený Dal  SIM management, kde si určíte, ktorá s dvoch SIM bude pre dáta, a ktorá bude pre 2G. a určíte si aj, cez ktorú SIM budete telefonovať primárne.

Čo sa týka batérie, mám pocit, že tá slúži stále rovnako dobre, aj po polroku používania, a vydrží taký ten klasický deň a pol, v závislosti od toho ako aktívne v ten ktorý deň smartphone používate.

Čo sa týka rýchlosti procesora, tak nemám P9 skutočne čo vytknúť. Smartphone tak isto disponuje dostatkom RAM, a tak celý Android beží bez sekania absolútne plynule.  Ono stačí ak si  človek nezahádže smartphone blbosťami a trocha sa o systém aj stará, prípadne veci pravidelnejšie zálohuje.

Takže ako by som to zhrnul? Zhruba po polročnom používaní P9 musím povedať, že je to smartphone naozaj na vysokej úrovni, a Huawei sa zaň isto nemusí hanbiť, skôr naopak.  Osobne je  Huawei P9 jeden z mojich favoritov medzi Android smartphomi na trhu, a určite ho budem odporúčať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *