Seriál: Spoznávame Synology DiskStation DS414: Ako sa naň pripojiť z diaľky

V týchto dňoch stále testujem NAS Synology DiskStation DS414 a ako isto viete, rozhodol som sa predstavenie zariadenia poňať ako menší seriál,

Pôvodne mala byť druhá časť seriálu o rozhraní Synology DS414, ale ja som sa rozhodol, že to spravím trocha zaujímavejšie. Najprv si totiž ukážeme, ako sa na naše DS414 dostaneme, aj keď sme ako ja teraz na dovolenke.

Ako sa teda na NAS pripojím z diaľky?

V podstate existujú dva spôsoby. Ten zložitejší, a ten jednoduchší. Zložitejší spôsob spočíva v nastavovaní portov,a v laborovaní s nastavením siete, a ak nedajbože nemáte statickú IP a v IT nie ste doma, jednoduché to nebude.

Avšak v Synology mysleli aj na menej zdatných priam non IT ľudí. Po zaregistrovaní zariadenia v službe MyDNSCenter od spoločnosti Synology, získavate dynamickú DNS adresu v tvare napríklad jozko.synology.me,

Screen Shot 2015-05-17 at 02.29.52

Ďalej Synology poskytuje takzvané Quckconnect ID kde každému NAS vo vašom účte pridelí ID v tvare mena užívateľa. Napríklad namy už spomínaný jozko.

Toto QucikConnect ID sa využije napríklad aj pri mobilných aplikáciách, kde toto ID zadávate ako užívateľské meno. Synology je prosto jednoduchosť sama

Keď sa pripája geek

Lenže ja som geek, a mne nestačí také obyčajné pripájanie sa. Ja som si to pripájanie ešte trocha vytunil. A ako?

Na GoDaddy,com som si registroval za dobrú cenu .co doménu. Tú som v nastaveniach v Godaddy presmeroval aj s maskovaním na moje Quickconnet ID a voala, razom mám ľahko  zapamätateľnú adresu prihlásenia. Síce s drobnými nákladmi naviac, ale za tú sradnu to stálo.

No a keďže sme sa na náš NAS úspešne pripojili, a to dokonca z diaľky, na budúce sa už naozaj pozrieme na jeho rozhranie.