Seesmic Look zaujímavý nástroj pre Twitter

Seesmicu sa v poslednom čase evidentne darí, a ja sa s toho ako ich fanúšik veľmi teším. Pamätám si ešte, keď vypustili pod značkou Seesmic Twitter klienta nazvaného jednoducho, Seesmic Desktop. Následne nasledoval celkom vydarený a momentálne už aj doladený Seesmic for Windows. Medzitým samozrejme prišla webová verzia klienta pre prehliadač. Tak isto mobilné verzie pre Blackbarry a Android. Chvíľu sa nič nedialo, a zrazu Seesmic odkúpil Ping.fm. No a v týchto chvíľach prišiel ďalší veľmi zaujímavý nástroj pod názvom Seesmic Look.

Keď som si tento program dnes nainštaloval, tak my tak troška padla sánka. Za prvé z dizajnu, a za druhé preto, že akosi presne neviem kam tento program zaradiť. Je to nástroj na datamining a sledovanie Twitter noviniek ? Je to Twitter klient ? WTF povedal som a začal som toto čudo skúmať. A čo to teda je zač ten Seesmic Look  ?

6a00e54fa7655b88330120a7f58783970b-800wi

Tak trocha oboje. Môžete ho používať ako Twitter klienta. Ale táto jeho časť nie je až taká zaujímavá. Skôr by som ho bral ako program na datamining. Alebo akúsi Twitter News room. Tweety môžete s týmto programom sledovať hneď na niekoľko spôsobov. Tak za prvé je to podľa klasického a nám dobre známeho hashtagu. Nasleduje však možnosť sledovať Tweety podľa vašich záujmov. Záujmy sú delené do niekoľkých kategórií od politiky až po technológia. Hádajte čo som si zvolil ja…:D

V každej kategórii máte veľmi známe zdroje Tweetov napr engadget, Mashable. Techcrunch a iné. A tak po zvolení tej vašej kategórie už len sledujete správičky.

6a00e54fa7655b8833012876f89eec970c-800wi

Ďalšou možnosťou sledovania Tweetov sú kanály.  Tu sa jedná skôr o akési komerčné kanály spoločností, ktoré Twitter používajú. Sú tam zatiaľ len RedBull, Huffington Post, Life, Time, a pár ďalších. Ak teda požadujete špecifické tweety, je pre vás zaujímavá aj táto voľba.

6a00e54fa7655b88330120a7f5888f970b-800wi

Inak k dizajnu skutočne nemám výhrad. Fonty sú krásne čitateľné, a keď si to dáte na druhý monitor ako full screen. tak máte naozaj akú si Twitter Newsroom ako na dlani. Tak čo poviete. Podľa mňa stojí tento nástroj aspoň za skúšku  no nie ?