Reštaurácia Pivnica u Floriána

Ako isto všetci viete, tak som sa v týchto dňoch nachádzal v Bojnicach, a tak isto som sa pohyboval po okolí. A tak sa stalo, že som jedného dňa zašiel aj do Prievidze.

No a keďže som bol zrovna tak trocha hladný, začal som sa obzerať po nejakom tom mieste, kde by sa dalo najesť za rozumný peniaz a zároveň chutne.

Do oka mi padol podnik nazvaný Pivnica u Floriána. Podnik  je zaujímavý hlavne tým, že sa nachádza v historických priestoroch pivnice, ktorá má asi 600 rokov.

Pýtate sa prečo sa reštaurácia  volá práve Pivnica u Floriána? Nuž je to práve vďaka soche sv.Floriána, ktorá je pred touto reštauráciu  umiestnená.

Podnik vás upúta na prvý pohľad veľmi príjemným a štýlovým zariadením, ktoré sa do tohto priestoru perfektne hodí. To nakoniec môžete vidieť aj  na priložených fotografiách, ktoré sa nachádzajú tu naokolo.

Z bohatého jedálneho lístka, ktorý ponúka jedlá od klasického predjedla cez polievky, ryby až po cestoviny a dezerty. Do oka mi ako správnemu Slovákovi padli Bryndzové halušky.

Musím povedať, že boli naozaj výborné a zjedol som ich tak rýchlo, že som ich nestihol ani odfotiť.  Kuchyňu musím teda ohodnotiť na výbornú.

Čo sa týka obsluhy, tak isto nemám čo vytknúť. Príjemné vystupovanie čašníčky len spríjemnilo pobyt v tejto reštaurácii.

Ak teda niekedy zablúdite do Prievidze, a budete naozaj veľmi hladný, alebo len dostanete chuť na niečo pod zub, určite sa zastavte v Pivnici u Floriána.