ReRave: Tak trocha iná hudobná hra

Dnes by som vám rád predstvail hru s kategóry takzvaných Music a Rhythm games. Nebude to však taká tradičná hra pri ktorej proste len ťukáte na tlačidlo, ktoré sa zhoduje s farou prichádajúcej noty, diamantu čohokoľvek, čo tvorcovia použili pri tvorbe svojej hry. Dnes sa pozrieme na aplikáciu ReRave, ktorá šla na to celé tak rečeno od lesa.

Ako už názov napovedá v hre ReRave bude znieť hudbpa prevážne žánru Rave a techno. Avšak myslím, že na tento typ hry bol hudobný žáner vybraný priam výborne. V čom je teda hra ReRave iná od ostatných hudobných hier ? V hre ReRave sa triafate do akýchsi krúžkov v tvare vypínača alebo ako ho nazvať avšak nie je to len nejaké bezduché triafanie sa. Možností je hneď niekoľko. Jednoduché ťukntie do krúžku v správny čas. Potom Holf. Teda musíte daný krúžok držať po celú dobu trvania príkazu Holf, a potom tu máme Follow.

Musíte krúžok po celý čas nasledovať prstom po vyznačenej trase, a nesmiete ho pustiť. Takže je to v podstate akási kombinácia Hold a Follow. A aby to nebolo tak úplne eaesy, tak vám to hra skomplikuje, a pripravý vám pokojne dva kruhy nraz. A tu prychádza k slovu to čo túto hru odlišuje od ostatných. A to je Mulit Touch.

Garantujem vám, že bez použitia Multi touch dlho vhre neprežijete, zvlášt pri vyšších úrovnich a skladbách z väčším BPM. Tam sa vaše prsty veru riadne zapotia. Hra po odohranej skladbe vyhodnotí vašu presnosť a pošle skore na server, kde sa môžete porovnávať s ostatnými hráčmi ReRave. Samozrejme ako už u iPAd aplikácií býva zvykom, aj tu si môžete cez in-App purchase dokúpiť ďaľšie skladby do vašej hry.

Myslím, že hra ReRave sa autorom veľmi podarila, a musím sa priznať, že som nad ňou strávil temer celý večer, a ešte ma neustále baví. A aby ste mali lepšu predstavu, o čo vlastne ide, pripravil som si pre vás ukážkové video. Dopedu sa ospravedlňujem za menší lag, ktorý nastal pri prenose obrazu z iPadu na MacBook.

ReRave nájdete na Appstore tu