REPORT: Ako bolo na IT Expo v Žiline

Práve dnes, alebo včera, to záleží kedy tento post čítate, som sa v Žiline zúčastnil na akcii IT Expo na Žilinskej univerzite. No a ako bolo sa dozviete v nasledujúcom článku.

Na IT Expo som sa vybral už v pondelok, a tu by som sa chcel poďakovať za pomoc s odvozom chalanom z Weblgobe/Yegon okolo Igora Strečka, ktorý ma do Žiliny ale aj nazad hodili autom, za čo im patrí ozaj veľká vďaka.

 

Následne som sa ubytoval v hoteli Slovakia, ktorému  sa však trocha bližšie povenujem v odstavci na konci článku.

 

V utorok som sa ráno taxíkom vybral na miesto činu, na univerzitu v Žiline pozrieť tohoročné IT Expo. Zámerne som vynechal prezentácie partnerov, pretože pre mňa sú to v podstate známe veci, a zameral som sa na produkty.

 

A tak som na ploche mohol násť stánok Lenovo, HP, Esetu, Webglobe, Aceru, či  Canonu a Brother.

 

Na druhej strane chýbali stánky ASUS, MSI, či Creative, treba však objektívne priznať, že nie vlastnou vinou firiem alebo organizátora. Niekedy sa proste veci vyvrbia trocha inak ako človek plánuje a proste, ako sa povie shit happens.

 

Tak či onak bolo na IT Expo čo obdivovať. Acer predstavil svoje herné delo Acer Predator. Lenovo predstavilo svoju novú Yougu s holografickou klávesnicou a herné produkty. V stánku HP nechýbala najmenšia atramentová tlačiareň, notebooky HP Stream, či Spectre. Canon predviedol svoje nové foťáky a kamery, no a Brother svoje produkty.

 

Chalani z Webglobe/Yegon tu mali svoju tradičnú súťaž Serverovka, ktorá spočívala v tom, ž ste mali čo najdlhšie udržať v jednej ruke asi 5kg vážiaci  vykuchaný server bez diskov. Chalani ho držali jednou rukou, a dievčatá mali povolené ruky dve.

A teraz sľúbený odstavček  k ubytku v hoteli Slovakia.

 

Tento hotel má super polohu, je totiž hneď v centre mesta vedľa Auparku. Ale je to dosť tak socík style.

 

Kuchyňa varila super, len napríklad už samotná reštaurácia vás nijak nemotivovala k tomu, dať si tam napríklad kávičku. Tak isto nábytok na izbe bol tak socíkovský, mierne obitý stôl ale inak v pohode. A keď pominiem to že polička v kúpelke bola nakryvo, a WC prestalo ráno splachovať bol to vlastne za tú cenu 30 e na noc celkom uchádzajúci hotel. Akurát teda nechápem ako dostal tri hviezdičky.

 

Tak či onak IT Expo bolo fajn a som rád, že som sa po dlhom čase znova pozrel do Žiliny, aj keď len na krátko. Už teraz sa teším na ďalšie IT Expo.