Recenzia: Volant Logitech G27 luxusný herný zážitok

V týchto dňoch som dostal na testovanie celkom zaujímavý volant pre každého fanúšika závodných hier. Jedná sa konkrétne o volant spoločnosti Logitech a to model Logitech G27. Poďme si ho teda predstaviť.

 

Volant Logitech G27 ďalej len G27 sa skladá s troch častí. Základnou časťou je samotný volant. Potom nasleduje časť s pedálmi, no a napokon samostatná časť s radiacou pákou. Poďme si všetky súčasti predstaviť trocha podrobnejšie.

 

Volant

 

Samotný volant teda jeho hlavná časť je veľmi kvalitne spracovaná. Na spodnej časti volantu nájdete tri konektory. Jeden na pripojenie pedálov, druhý na pripojenie radiacej páky, no a tretí na pripojenie adaptéra, keďže volant dipsonuje motorčekmi starajúcimi sa o forcefeedback efekt. Na samotnom kolese volantu nájdeme šesť funkčných tlačidiel, ktoré si nastavíte už podľa vlastného uváženia.

Pod kolesom sa nachádzajú dve páky v štýle F1, kde si môžete nastaviť napríklad turbo alebo nitro. Samozrejme podľa toho akú hru hráte. Prípadne iné vami požaované funkcie. Ďalej sa tu nacháda ešte rad LED diód, ktoré fungujú v niektorých simulátoroch ako signalizácia kedy by ste mali konečne preradiť na ďalší stupeň. Poďme sa teraz pozrieť na pedále.

 

Pedále

 

Kedysi ste pri volantoch mali akurát dva pedále. Brzda a plyn. To v mnohých hrách aj stačilo na ich pohodlné ovládanie. Avšak doba je inde a tak už nestačí len brzda plyn a ide sa. V prípade G27 tu nájdete plnohodnotné pedále ako na hocktorom automobile. Teda plyn, brzda a spojka. Čím sa zvyšuje realistickejší zážitok s celej hry. Nuž a ku kompletnému zážitku chýba už len radiaca páka

Radiaca páka

 

Lenže v prípade G27 nedostanete len tak nejakú jednoduchú páčku a hotovo. To by to nebol Logitech, keby sa aj tu nejednalo o do posledného detajlu prepracovanú časť. Okrem radiacej páky sa na tejto časti totiž nachádzajú štyri červené tlačidlá, ktoré si znova nastavíte podľa toho akú hru práve hráte. Ďalej tu máme krížový ovládač a štyri tlačidlá ako poznáme s gamepadov. Takže ako vidno ani tu nenechli v Logitech nič na náhodu. A ako sa s touto zostavičkou hralo ?

Hry

 

S volantom G27 som si otestoval dve moje obľúbené hry. A to Neeed for Speed Hot Pursuit 2 a Eurotruck simulátor. Hrať NFS klávesnicou a volantom je totiž sakramentský rozdiel a to isté platí aj pri Eurotruck simulátore, kde sa s volantom cítite ako skutočný kamionista. V NFS som konečne dal aj také trate, ktoré som s klávesnicou vďaka rýchlim vozidlám nemal šancu uhrať. Forcefeedback efekt vám poskytne dokonalý zážitok pri rôznych kolíziách. Niekedy až taký silný že sa volant pretoči o 360 stupňov.

 

Záver

 

Takže čo dodať na záver ? Ak hľadáte pre seba či pre svojho potomka darček k narodeninám prípadne na Vianoce, s volantom Logitech G27 určite neurobíte žiadnu chybu. Vy aj Váš potomok budete nad mieru spokojný.